ronin

 

Atutem każdego sportowca nie jest tylko tężyzna fizyczna, ale i serce wkładane w rywalizację. Przykładem takiego młodego wojownika jest Adaś Krawiec z Olkuskich Tygrysów trenujących w ramach klubu Ju-jitsu Ronin. 8-letni judoka okazał się najlepszy w swojej kategorii wiekowej, wygrywając tym samym zmagania w sosnowieckiej hali AKS Niwka.

W niedzielę do Sosnowca na turniej judo dzieci i młodzieży zjechało ponad 300 zawodników z 27 klubów z całego kraju. Wśród nich nie mogło zabraknąć młodych olkuszan z sekcji judo ze Szkoły Podstawowej nr 3. Nie tylko Adaś spisał się na medal. Również pozostali podopieczni trenera Krzysztofa Wesołowskiego stanęli na podium. Pozycje medalowe, a konkretnie 2. miejsca przypadły w udziale Gabrieli Wąs i Piotrowi Barańskiemu. Ale niedziela należała głównie do 8-letniego Krawca, który w drodze na sam turniejowy szczyt w wadze 24 kg pokonał silną konkurencję z Żor, Sosnowca i Zawiercia.

Za świetny występ mali sportowcy zostali sowicie wynagrodzeni. Każdy ze ścisłej czołówki otrzymał pamiątkowy dyplom i medal, a klubowi przyjaciele ufundowali dzieciom poczęstunek oraz paszporty sztuk walki.

Więcej informacji na temat działalności Ronina pod adresem: https://www.facebook.com/roninolkusz?fref=ts

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze