1

Zespół Szkół Nr 4 im Komisji Edukacji Narodowej już po raz trzeci jest partnerem konkursu „Mam zawód. Mam fantazję” w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego II”, tym razem w konkurencji: „Wariacje na temat monoporcji w kremie maślanym”. Organizatorem konkursu jest Województwo Małopolskie – Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Departament Kształcenia, a Patronat Honorowy objął Małopolski Kurator Oświaty.

Na uroczystym otwarciu, które miało miejsce 9 października w budynku szkoły obecni byli: Starosta Olkuski Bogumił Sobczyk; Magdalena Pałka – Gawarecka i Agnieszka Baran z ramienia organizatora; kierownik Biura Cechu Rzemiosł Różnych Beata Dąbrowa; jurorzy: Kamil Jeleń – szef kuchni w Restauracji LaCampana w Krakowie, Maciej Łudzik – szef kuchni w Restauracji „Dworek Przy Lesie” w Zimnodole, Edyta Mazur – p.o Zastępcy Dyrektora, Departament Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Promocji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Patrycja Wądek – z Zespołu ds. Promocji i Informacji, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

2

Celem Konkursu jest propagowanie kształcenia zawodowego oraz prezentacja umiejętności zawodowych przyszłych małopolskich fachowców. Na konkurs zgłosiło się 6 dwuosobowych drużyn z następujących szkół: Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej, Zespół Szkół Małopolska Szkoła Gościnności w , Myślenicach, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr1 w Wadowicach, Zespół Szkół Gastronomicznych nr2 w Krakowie, Zespół Szkół Gastronomicznych nr 1 w Krakowie, Zespół Szkół Nr4 w Olkuszu.

3

Jury Konkursu oceniało m. in.: recepturę i dobór składników, organizację stanowiska pracy, dobór technik i metody wykonania, staranność wykonywanych czynności, estetykę wyrobu i sposób dekoracji , stopień wykorzystania pobranego surowca/produktu (minimalizowanie odpadów).

4

Jurorzy wyłonili dla każdej konkurencji trzy pierwsze miejsca oraz wyróżnienie:
Miejsce I Joanna Koczur Przemysław Irlik drużyna 3 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Wadowicach
Miejsce II Wioletta Moryc Katarzyna Sobczak drużyna 4 Zespół Szkół Małopolska Szkoła Gościnności w Myślenicach
Miejsce III Marta Doniec Justyna Gębarowska drużyna 5 Zespół Szkół Gastronomicznych nr 1 w Krakowie
Wyróżnienie – Paulina Gil Natalia Nawara drużyna 1 Zespół Szkół nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej w Olkuszu 72,25

5

Zespół Szkół Nr 4 już po raz trzeci był partnerem konkursu. W 2013 roku organizował konkurs fryzjerski w konkurencji „Wehikułem czasu w stylizacje przyszłości”, gdzie zdobył I miejsce. W 2017 roku przygotował konkurs budowlany w konkurencji „Mistrz dekoracji” – zajmując II miejsce.

ZS nr 4 w Olkuszu

6

7

8

9

10

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze