konkurs uj 2018 2

W marcu i kwietniu br. odbyła się XXII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim dla tegorocznych maturzystów. Gala rozdania indeksów miała miejsce 11 kwietnia w Auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego, wzięły w niej udział 3 uczennice z Budowlanki.

Pierwszy etap konkursu odbył się 6 marca 2018 roku. W ciągu 60 minut uczestnicy musieli odpowiedzieć na 100 pytań zamkniętych i fakultatywnie na jedno otwarte, co było niezmiernie trudnym wyzwaniem. Pytania dotyczyły nie tylko historii najstarszej uczelni w Polsce, ale także dziejów uniwersytetów europejskich, żakowskich obyczajów, edukacji oraz historii wychowania. Do finału zakwalifikowało się 5 uczennic z naszej szkoły. Finał odbył się 10 kwietnia 2018 roku. Tak jak poprzednio finaliści zmagali się z 100 pytaniami, na które mieli 60 minut. Pytania jednak okazały się bardzo trudne, wymagały dużo koncentracji, na którą nie było zbyt wiele czasu.

konkurs uj 2018

Warunkiem otrzymania indeksu było uzyskanie 30% punktów. Pułap ten uzyskały 3 uczennice: Jolanta Nowak – otrzymując indeks socjologii, Barbara Czerwińska – otrzymała indeks kulturoznawstwa międzynarodowego, a Anastazja Szymanek otrzymała indeks na kierunek: organizacja i ekonomika ochrony zdrowia.
Opiekunem, który przygotowywał uczennice do konkursu był mgr Jarosław Gałka.

Zespół Szkół Nr 4 w Olkuszu

1
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
1 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
trackback
Konkurs Wiedzy O Uniwersytecie Jagiellońskim – Wallpapict.com

[…] Download Image Source : przeglad.olkuski.pl […]