Już w najbliższą niedzielę, 3. kwietnia, rozpoczynają się zajęcia nordic walking, organizowane przez MOSiR w Olkuszu. To sport dla każdego. Jest polecany osobom z nadwagą i jako forma rehabilitacji kardiologicznej i ortopedycznej. Systematyczne ćwiczenia na świeżym powietrzu poprawiają kondycję oraz wzmacniają układ odpornościowy.

Osoby zaawansowane zaczynają zajęcia w każdą niedzielę o godz. 9.00 oraz w każdy czwartek o godz. 17.30. Przy wejściu na basen na Czarnej Górze na spacerowiczów czekać będzie instruktorka Iza Cembrzyńska. Początkującymi piechurami, którzy ćwiczyć będą w czwartki od godz. 17.30, opiekuje się Ola Szymanek. Na zajęcia zaplanowano minimum 1,5 godziny, niezależnie od pogody. Opłata za cztery zajęcia w miesiącu wynosi 10 zł. Jedyny potrzebny sprzęt, poza wygodnym obuwiem, to kijki. Jeśli ktoś nie posiada własnych, może je otrzymać u organizatora.

Kolejną propozycją olkuskiego MOSiR-u na aktywne spędzenie wolnego czasu są zajęcia fitness. Dla grupy zaawansowanej zajęcia ze stepu odbywają się na hali sportowej w poniedziałki i środy o godz. 19.00. W poniedziałki o godz. 18.00 step ćwiczy grupa niezaawansowana, a w środy o godz. 18.00 grupa średniozaawansowana. W piątki o 19.00 przewidziano zajęcia dla wszystkich. Dodatkowo osoby początkujące mogą przyjść na ćwiczenia pilates, których celem jest rozciągnięcie i uelastycznienie wszystkich mięśni ciała oraz TBC, czyli odmianę aerobiku polegającą na rzeźbieniu mięśni całego ciała. Zajęcia te odbywają się w piątki o godz. 18.00.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Aga
Aga
13 lat temu

Uwaga, zajęcia nordic w niedzielę zaczynają się tak jak napisano w ogłoszeniu – o godz. 9.00.