kidawa 1

Kampania wyborcza w pełni, więc kandydaci wychodzą do swoich wyborców prześcigając się w pomysłach na zdobycie ich zaufania. Czasem lokalnym kandydatom towarzyszą również zaproszeni goście, obecnie piastujący w sejmie ważne funkcje. Tak było w ostatnią środę w Wolbromiu, gdzie w jednym miejscu spotkali się przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej. Wśród kandydatów pojawiła się Marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska.

Marszałek, będąca jednocześnie kandydatką KO na premiera, przyjechała do Wolbromia na zaproszenie posłanki Lidii Gądek. – Wszystko wskazuje na to, że przyszłym premierem będzie albo Jarosław Kaczyński albo Małgorzata Kidawa-Błońska. Dlatego bardzo mi zależało, aby Pani Marszałek jeszcze w kampanii wyborczej odwiedziła Wolbrom i wysłuchała naszych problemów. Bardzo dziękuję wszystkim mieszkańcom, którzy przy okazji zakupów opowiedzieli o swoich bolączkach, spostrzeżeniach i poglądach. Najczęściej poruszanym tematem był olbrzymi wzrost składki ZUS od 1 stycznia 2020 r. oraz drożejące leki – komentowała na gorąco Lidia Gądek.

kidawa 2

Po spotkaniu z wyborcami na terenie wolbromskiego targu, gdzie rozbito namiot w ramach akcji „powiedz Kidawie o sprawie”, przedstawicielki Koalicji Obywatelskiej wybrały się do pobliskich Podlesic w gminie Charsznica. Tam właściciele dużego gospodarstwa rolnego również opowiadali o piętrzących się problemach w rolnictwie i swojej obecnej sytuacji.

Spotkania choć niedługie, spotkały się z ciepłym przyjęciem ze strony mieszkańców. W ich trakcie Marszałek Kidawa-Błońska udzieliła poparcia posłance Gądek w zbliżających się wielkimi krokami wyborach parlamentarnych.

kidawa 3

Fot. TB

2
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
2 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
2 Autorzy komentarzy
leserOlkuszanin6 Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
leser
leser

No proszę, gwiazdy wiodące nas do dobrobytu szukają przyrostu naturalnego w kapuście. Pani Kidawa przez 8 lat Rządziła Polską i nie wiedziała, że „Jutro może być lepsze”, dzisiaj już wie, po prostu pogorszył jej się byt a więc jutro może być lepsze. Dla niej. Dzisiaj wie, że wiek emerytalny jest za niski a 500+ za wysokie, stawka minimalna za wysoka a wydajność za mała itd. Panie krzyczą, że służba zdrowia działa źle (za ich rządów działała dobrze), że są za długie kolejki do lekarzy. To może pani Lidia od „Świecy” ze swoją „wiedzą i doświadczeniem” weźmie się za leczenie i… Czytaj więcej »

Olkuszanin6
Olkuszanin6

W PO każdy ma coś „za uszami”. Jak myślicie co ma na swoim sumieniu Nasza Lidzia?