Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu w roku szkolnym 2019/20 obchodzi 120-lecie swojego istnienia. W kontekście Jubileuszu, w Szkole odbywają się okolicznościowe uroczystości. W dniu 7 marca 2020 r., został zorganizowany Mecz Pokoleń oraz Dzień Kobiet dla Absolwentek i byłych Pracownic sławetnego „Mechanika”.

Pierwszy Mecz Pokoleń w „Mechaniku” miał miejsce w dniu 6 marca 2010 r. z okazji obchodów 110-lecia Szkoły. Ten cykliczny Turniej  jest świetną ilustracją zawartych przyjaźni i zaangażowania Absolwentów w życie Szkoły. Życzę Państwu, aby dzisiejsze szkolne Święto Sportu, jakim jest doroczny Mecz Pokoleń,  był radosnym przeżyciem, pełnym niesamowitych emocji” – podkreśliła Dyrektor ZS Nr 1 w Olkuszu Pani Aldona Nowicka, inaugurując imprezę.

Sportowa rywalizacja w duchu walki fair play, występ szkolnych cheerleaderek, towarzyskie spotkanie przy kawie, rozmowy, wspomnienia, miła i sympatyczna atmosfera, to esencja Meczów Pokoleń popularnego „Mechanika”.

Najstarszy uczestnik „Meczu Pokoleń” – Pan Stanisław Krupa, ukończył Szkołę – Technikum Mechaniczne w 1976 r- 44 lata temu. 

Rozgrywki były prowadzone w systemie „każdy z każdym” do 2 wygranych setów. W przerwie przeprowadzono jubileuszowy quiz.

Zwyciężyła drużyna „Mechanik”, a za nią uplasowały się kolejno: „Kombajn do zbierania kur po wioskach” i  „Belfry”. Na szczególne wyróżnienie zasłużył team „Orły Agaty”.

Zwycięskie drużyny otrzymały pamiątkowe medale a zespołowi, który zajął pierwsze miejsce,  wręczono Puchar Dyrektora ZS Nr 1 w Olkuszu.

Organizatorem „Meczu Pokoleń” była Komisja Wychowania Fizycznego. Sponsorzy: Krzysztof Janda Drewno kominkowe ARKAR oraz  Sklep Sportowy PABLO SPORT.

W tym samym dniu został zorganizowany Dzień Kobiet dla Absolwentek i byłych Pracownic „Mechanika”.

„Jestem bardzo wzruszona, że Panie związane z „Mechanikiem”  mogą wspólnie biesiadować w  Jubileuszowym roku obchodów 120 lat istnienia Szkoły. Do tej pory Szkołę ukończyło około 16 tysięcy absolwentów i pracowało tu około 869 osób.  Panie kiedyś wybrały tę Szkołę i stanowią jej bardzo ważną część. Są Panie świadkami  ewolucji „Mechanika” – od nauki na dawnych maszynach i  ciężkiej pracy w latach 50-tych, do dzisiejszej nowoczesności. To Panie tworzyły wspaniałą atmosferę, niezapomniany klimat „Mechanika” i wpływały na jego wizerunek” – powiedziała Dyrektor ZS Nr 1 w Olkuszu Pani Aldona Nowicka serdecznie witając absolwentki oraz byłe i obecne pracownice Szkoły.

Uroczystość rozpoczęła się  o godz. 16.00. Panie zwiedzając Szkołę, były pod wrażeniem zmian, jakie zostały w niej dokonane. Był pyszny tort, wspólne śpiewy, karaoke, występ artystyczny (m. in. uroczy film „Antoś” o typowym uczniu z pierwszych lat istnienia Szkoły, prezentacja multimedialna „Szkoła dawniej i dziś”,  quiz z nagrodami dotyczący  Szkoły z lat 70-tych i 80-tych, anegdoty z dawnego szkolnego życia),  oprawa muzyczna w wykonaniu szkolnego zespołu wokalno-instrumentalnego pod kierunkiem pana Sławomira Haberki, możliwość  skorzystania z zabiegów kosmetycznych  na dłonie, wykonanych przez słuchaczki Szkoły policealnej dla dorosłych (Technik usług kosmetycznych) w pracowni kosmetycznej CKU. Zadbano także o niespodzianki dla Pań,  m. in. francuskie perfumy zasponsorowane przez firmę Jerribo Jarosław Grabowski, kwiaty, pamiątkowe zdjęcia, jubileuszowy tort, możliwość zakupu nowości wydawniczych  dotyczących ZS Nr 1 w Olkuszu.

Dzień Kobiet dla Absolwentek „Mechanika” zorganizowała Komisja Matematyczna przy współudziale katechetek i polonistek.

Główne obchody Jubileuszu 120-lecia ZS Nr 1 w Olkuszu odbędą się w dniu 29 maja 2020 r. Rozpoczną się  Mszą Świętą w Bazylice Mniejszej Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu.                                                 

Iwona Rams z ZS Nr 1 w Olkuszu Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze