Jubileusz 120 lat istnienia ZS Nr 1 w Olkuszu jest wyjątkową okazją do rocznicowych spotkań, wspomnień i dobrej zabawy. W dniu 4 stycznia 2020 r. w Restauracji olkuskiego Hotelu Victoria, odbył się długo oczekiwany Bal Absolwentów olkuskiego „Mechanika”, świętującego swoje 120-lecie.

Dyrektor ZS Nr 1 w Olkuszu Pani Aldona Nowicka rozpoczynając Bal, wzniosła tradycyjny toast na cześć uczestników, za łączność międzypokoleniową, dalszy rozwój Szkoły i pomyślność absolwentów. Bal zaszczycił swoją obecnością Starosta Olkuski Bogumił Sobczyk.

W ten szczególny wieczór tańce rozpoczęto zjawiskowym walcem w wykonaniu uczniów Szkoły. Po uroczystej kolacji, zebrani obejrzeli pokaz tanga w wykonaniu profesjonalnej pary – Ewa Wojtkiewicz & Piotr Roemer. Inne, dodatkowe atrakcje balu, to: konkurs z wiedzy o Szkole przeprowadzony na platformie Kahoot, karaoke z przebojami z lat 70-tych, 80-tych i 90-tych, w przerwie – czytanie humorystycznych cytatów wybranych ze szkolnych ksiąg protokołów oraz nagrody – niespodzianki.

Na Balu, obok Dyrekcji Szkoły, nauczycieli i pracowników, bawili się absolwenci, którzy w różnych okresach czasu byli uczniami tej sławetnej placówki. Zaproszenie Szkoły dotarło do szerokiego grona odbiorców a o to właśnie chodziło, aby bawić się świetnie w licznym towarzystwie. Szaleństwo karnawałowej nocy było okazją nie tylko do wirowania na parkiecie, ale także do spotkania po latach. Impreza była huczna, w iście karnawałowym stylu, bawiło się na niej około 170 osób i trwała do białego rana, a tańcom i wspomnieniom nie było końca. Fenomenem Szkoły jest gromadzenie na Jubileuszowych Balach dużej ilości uczestników.

Tradycja organizowania balów w „Mechaniku” sięga (wg źródeł Szkoły) 1919 r., kiedy to 15 grudnia tegoż roku, w szkolnej sali zorganizowano zabawę sylwestrową, z której dochód był przeznaczony na opłatę wnoszoną przez uczniów Szkoły.

Sylwestrowe Bale Absolwentów, związane z kolejnymi Jubileuszami istnienia Szkoły, odbywają się cyklicznie. Pierwszy Bal Absolwentów odbył się w 2010 r. a kolejne w 2015 oraz w 2020 r.

Szampańska zabawa „Mechanika” była jednym z punktów Jubileuszowych Obchodów.

W ich ramach odbędą się także wydarzenia:

07.03 2020 Dzień Kobiet dla byłych absolwentek Szkoły/Mecz Pokoleń;

29.05.2020 Główne uroczystości obchodów 120-lecia ZS Nr 1 w Olkuszu;

ZS Nr 1 w Olkuszu Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze