final projektu doskonalenia nauczycieli1

12 czerwca 2015 r. w Zespole Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica Centrum Kształcenia Ustawicznego i Kształcenia Zawodowego w Olkuszu odbyła się konferencja podsumowująca realizację projektu pn. „Wsparcie rozwoju szkół z powiatu olkuskiego – wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli”. W projekcie uczestniczyło 60 szkół i 14 przedszkoli z terenu powiatu olkuskiego. Głównym celem projektu jest polepszenie funkcjonowania systemu doskonalenia nauczycieli. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach POKL 3.5 „Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół”. Jego realizacja trwa od lutego 2014 r. do sierpnia 2015 r.Beneficjentem projektu jest Powiat Olkuski, natomiast realizatorem Zespół Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica Centrum Kształcenia Ustawicznego i Kształcenia Zawodowego w Olkuszu. Wartość projektu to 1,9 mln zł.

Konferencję rozpoczęła dyrektor Aldona Nowicka – odpowiedzialna za realizację projektu, serdecznie witając uczestników i dziękując wszystkim podmiotom uczestniczącym w projekcie za pracę pełną zaangażowania. Następnie koordynator projektu Magdalena Swędzioł – Skowron przedstawiła cele i założenia projektu. Podkreśliła, że w procesie doskonalenia wzięło udział 1209 nauczycieli.

final projektu doskonalenia nauczycieli

Szkolne Organizatorki Rozwoju Edukacji omówiły etapy i sposoby realizacji projektu, współpracę z dyrekcjami i nauczycielami szkół i przedszkoli oraz ekspertami z firm zewnętrznych, którzy prowadzili warsztaty i konsultacje w poszczególnych placówkach. Omówiły też krótko efekty realizacji projektu w poszczególnych placówkach, np. wypracowane podczas warsztatów katalogi metod, różnorodne scenariusze zajęć dydaktycznych, scenariusze spotkań z rodzicami oraz zbiory pozycji służących samokształceniu nauczycieli.

W konferencji uczestniczyli m.in. Jan Orkisz – wicestarosta Powiatu Olkuskiego, Waldemar Mendak – dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej, Włodzimierz Łysoń – wiceburmistrz Olkusza, Robert Kozłowski – członek Zarządu Powiatu, Małgorzata Adamczyk – Kurzak – dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Olkuszu, Janina Borowiec – dyrektor Samorządowego Zespołu Oświaty i Wychowania w Bolesławiu, Halina Świtlicka – kierownik olkuskiej filii Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej, Krystyna Ziarnik – dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Olkuszu, dyrektorzy szkół i przedszkoli z terenu naszego powiatu i przedstawiciele firm szkoleniowych. Należy podkreślić, iż Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna i Wojewódzka Biblioteka Pedagogiczna były partnerami w realizacji projektu.

Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze