Studniówka 2020 ZS Nr 1 w Olkuszu

0
646

W dniu 11 stycznia 2020 r. (w sobotę), w „Gościńcu Czarny Las” (Zabagnie k. Wolbromia), odbyła się tradycyjna Studniówka Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu, zorganizowana w kontekście 120-lecia istnienia Szkoły.

Punktualnie o godz. 19.00 przedstawiciele klas maturalnych oficjalnie zaprosili Gości na Bal Studniówkowy. Studniówkę zaszczycił swoją obecnością Starosta Olkuski Bogumił Sobczyk.

Część oficjalną rozpoczęła Dyrektor ZS Nr 1 w Olkuszu Pani Aldona Nowicka, wygłaszając uroczyste przemówienie, w którym przedstawiła historię Balów Studniówkowych ZS Nr 1 w Olkuszu oraz życzyła wszystkim udanej zabawy. Natomiast Starosta Olkuski w swoim wystąpieniu pogratulował Szkole jej wspaniałych osiągnięć dydaktycznych.

Około godz. 19.30 zainaugurowano Bal studniówkowym polonezem, a o godz. 22.00 rozpoczęła się część artystyczna, w ramach której Pani Dyrektor odczytała charakterystykę poszczególnych klas i uczniów, po czym „pałeczkę” przejęli uczniowie, którzy ukazywali szkolne życie w „krzywym zwierciadle”, wykonali zjawiskowy walc, zaprezentowali żartobliwą, maturalną „czołówkę”, która przypominała hitowy teledysk. Po artystycznych występach, przystąpiono do tańców. Zabawa trwała do białego rana.

W kontekście Studniówki 2020 „Mechanika”, warto dodać kilka słów na temat historii „studniówek” Szkoły. Otóż, pożegnanie Szkoły przez absolwentów w latach międzywojennych, było uroczyste: „akademia a następnie wspólne śniadanie nauczycieli i absolwentów: rok szkolny postanowiono zakończyć w sobotę dn. 23.VI 1917. Program obchodu powierzono ułożyć pp. Rzepeckiemu, Bacowi, Kowalskiemu i Machnickiemu. Po uroczystości śniadanie wspólne z ukończonymi uczniami” (Protokół Rady Pedagogicznej z 1917 r). Po wojnie, wieczorek pożegnalny po Maturze, tzw. Komers, odbył się w 1950 r. Pierwszy, udokumentowany bal, zorganizowany na 100 dni przed Maturą, miał miejsce w 1976 r.

Iwona Rams z ZS Nr 1 w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze