sport lekka2

W sobotę 23 maja na stadionie miejskim w Sosnowcu, kluby lekkoatletyczne z całej Polski rywalizowały w ramach Ligi Juniorów. Adrian Wojtacha, uczestnicząc poza konkursem w biegu na 5 000 m, uzyskał rezultat 16.15.39.

Start Adriana w tych zawodach wpisuje się idealnie w kolejny etap przygotowań do Mistrzostw Polski Juniorów, które odbędą się pod koniec czerwca w Białej Podlaskiej.

 

Natomiast w niedzielę 24 maja młodzicy Karolina Kwapisz oraz Kamil Wichary, uczestniczyli w Otwartych Mistrzostwach Krakowa w Lekkiej Atletyce. Największy sukces odniósł Kamil, który w biegu na 1 000 m (rezultat 2.41.57) zdobył złoty medal. Karolina, na tym samym dystansie wśród dziewcząt była druga z czasem 3.10.54.

Najbliższy weekend zapowiada się równie intensywny jak poprzedni. Młodzi adepci królowej sportu, będą rywalizować w międzynarodowych zawodach „Olimpijskie Nadzieje” w Bielsku Białej, natomiast ich starsi koledzy będą mieli okazję sprawdzić swoją formę w ramach Mistrzostw Małopolski Juniorów i Juniorów Młodszych.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze