medale2

W Krakowie odbyły się Mistrzostw Województwa Małopolskiego Juniorów i Wojewódzka Olimpiada Młodzieży w Lekkiej Atletyce oraz miting Małopolskiego Związku Lekkiej Atletyki Młodzików. W zawodach tych podopieczni trenera Kazimierza Chechelskiego z IKS – u Olkusz zdobyli łącznie 15 medali: 5 złotych, 3 srebrne i 7 brązowych. Złoto zdobyli: Karolina Ślęzak w biegu na 400 m juniorek, Krystian Czapla na 3 000 m juniorów, Kinga Byczek w biegu z przeszkodami na 2 000 m i Bartłomiej Babiuch w rzucie oszczepem.

Srebrne medale zdobyli: Krystian Czapla na 1500 m i Marta Łaskawiec w biegu z przeszkodami na 2 000 m. Z brązowymi medalami wrócili: Kinga Byczek, Patrycja Skręt w biegu na 800 m, Karol Muzyk na 200 m, Wojciech Pasich na 3 000 m, Mateusz Klich w biegu z przeszkodami na 2 000 m oraz sztafeta juniorów młodszych 4 x 400 m w składzie: Patryk Czarnota, Mateusz Klich, Krystian Czapla i Karol Muzyk. Wśród młodzików złoto zdobyła Marta Łaciak, a brąz Jaśmina Wolczyńska na 600 m. Monika Kaliwoda na 300 m wywalczyła srebro. Nikolas Czapla na 600 m był pierwszy. W biegu seniorów na 1500 m Aneta Stawiarska była druga, a Bartosz Karoń trzeci.

W Krakowie startowali też zawodnicy MUKS „Ilkus” Olkusz. Drugie miejsca zajęły: w rzucie kulą Agnieszka Duraj, a w rzucie dyskiem Sabina Durańska. Klaudia Czopek uplasowała się na drugiej lokacie w rzucie kulą i na trzeciej w rzucie oszczepem.