Czworo karateków z Jurajskiego Klubu Oyama Karate w Olkuszu, przygotowanych przez sensei Kazimierza Skalniaka 3 Dan, świetnie się spisała na Mistrzostwach Europy Oyama IFK European Open Championships 2011 w Johvi w Estonii. W Mistrzostwach wzięło udział około 200 zawodników z różnych krajów.

Po bardzo dobrych prezentacjach wicemistrzem Europy został Norbert Szwagierczak 6 kyu. Zwyciężając w eliminacjach z Estończykiem i dwoma Rosjanami w finale spotkał się z Polakiem. Kacper Lis 1 kyu w kata zdobył brązowy medal, a w kobudo zajął czwarte miejsce. Karolina Lis 1 kyu oraz Kinga Skalniak 4 kyu nie stanęła na podium, ale jej start stał również na bardzo wysokim poziomie technicznym.

– Po drodze zwiedziliśmy Jedwabne, Augustów, Rygę – oprócz turnieju pozostały nam wrażenia turystyczne i dużo spostrzeżeń. Po długich całorocznych treningach w Olkuszu i Zadrożu nasi zawodnicy mieli jedno zadanie – zaprezentować się maksymalnie najlepiej. Z dumą mogę powiedzieć, że wszyscy spisali się na medal. Po turnieju otrzymałem gratulacje od Hanshi Jana Dyducha 8 Dan za bardzo dobry występ kadry olkuszan – mówi sensei Kazimierz Skalniak.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze