Wolbrom

W minioną niedzielą  (18.07. br.) w Kąpielach Wielkich policjanci z Komisariatu Policji w Wolbromiu interweniowali wobec  nietrzeźwego 55-letniego kierowcy seata. Jak wstępnie ustalili, kierowca seata włączał się do ruchu i wymusił pierwszeństwo przejazdu na kierowcy opla.

Aby uniknąć zderzenia z seatem, kierowca opla zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w betonowy mostek. Na szczęście zarówno kierowca opla, jak i jego pasażerka, nie ponieśli obrażeń. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości  55-latka, który kierował seatem. Badanie wykazało, że miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.  Okazało się również, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Po raz kolejny apelujemy o odpowiedzialne zachowanie na drodze. Kierowanie pojazdem po użyciu alkoholu, w stanie nietrzeźwości lub też pod wpływem środków odurzających jest przestępstwem. Za co  grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Pijany lub odurzony narkotykami, kierowca-sprawca śmiertelnego wypadku drogowego lub powodującego ciężkie uszkodzenie ciała, oprócz wyrzutów sumienia i świadomości, że zabił lub okaleczył inną osobę, może trafić do zakładu karnego na 12 lat.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze