7

2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena, w „Szóstce” obchodzono Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Na zaproszenie p. Małgorzaty Dachowskiej – dyrektora szkoły, która tego dnia zamieniła się w Robin Hooda, w akcję włączyła się p. Katarzyna Kamionka – Radna Rady Miejskiej w Olkuszu, wystąpiła w roli muszkietera oraz p. Mariusz Majta, który wcielił się w rolę narratora z Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu.

Wraz z nauczycielami i uczniami przenieśli się do zaczarowanego świata bajek. Na szkolnych korytarzach można było spotkać m.in. dziewczynkę z zapałkami, Pippi Pończoszankę, Boba Budowniczego, Szalonego Kapelusznika, całe grono księżniczek, a nawet czarownice, żyrafę i jednorożce! Nauczyciele odpowiedzialni za akcję p. Justyna Markiewicz, p. Katarzyna Suwalska, p. Renata Nieć oraz p. Anna Górka wcielili się w postaci Alladyna, Dzwoneczka, Kopciuszka i Kota w butach. Wszyscy powędrowali do zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 5, w którym czytali dzieciom fragmenty bajek, baśni i wierszy. Dzieci uważnie słuchały prezentowanych historii. W ramach wdzięczności baśniowe postaci otrzymały poczęstunek z rąk Pani Marty Janczyk- dyrektora Przedszkola. Mamy nadzieję, że wizyta bajkowych postaci sprawiła wszystkim wiele radości!

6

Dziękujemy ? p. Katarzynie Kamionce – naszej Radnej, ?p. Marcie Janczyk – Dyrektorowi Przedszkola Nr 5 oraz ? p. Mariusz Majta reprezentującego partnerską instytucję Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu za udział w akcji propagującej czytanie wśród dzieci i młodzieży!

SP 6 w Olkuszu

5

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze