w krainie ułamków 2019 1

Z okazji Dnia Matematyki pani mgr Paulina Kruczek zorganizowała dla uczniów klasy 5a i 5b SP 6 w Olkuszu zajęcia dodatkowe „W Krainie Ułamków”. Dzieci podczas zajęć pozalekcyjnych przeniosły się w świat królestwa „ułamków zwykłych”, pokonując poszczególne etapy dotarcia do komnaty „Królewny Kreski Ułamkowej”.

Zadania nie były łatwe, niektórzy zabłądzili w „korytarzach zamkowych”, ale po wykorzystaniu podanych wskazówek coraz bardziej zbliżyli się do uwolnienia królewny. Wszystkie konkurencje w najszybszym czasie ukończyła drużyna w składzie: Paulina Piątek z kl. Va, Natalia Zienkiewicz i Kacper Czeladzki z kl. Vb. Brawo!

 

w krainie ułamków 2019 2

Dzień matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać inną stronę tej nauki. Matematyka może być przyjemna i dawać radość. O tym mogli się dziś również przekonać uczniowie klasy 6, którzy w ramach powtórzenia wiadomości przenieśli się także do „Krainy Ułamków”. Zadania i konkurencje o wyższym stopniu trudności nie sprawiły im jednak dużych kłopotów, gdyż do samego końca trudno było rozstrzygnąć, która drużyna zwycięży. Ostatecznie I miejsce zdobyli Pomarańczowi w składzie: Marlena Słaboń, Maciej Chrost i Anna Chałuda; natomiast na 2. pozycji uplasowała się drużyna Niebieska w składzie: Róża Stolarczyk, Miłosz Piotrowski Wojciech Piątek i Róża Widyna. Gratulacje! Krzyżówki, zagadki, domino, wierszyki o ułamkach to tylko niektóre propozycje dzisiejszych obchodów Dnia Matematyki, które w ramach innowacji pedagogicznej w obecnym roku szkolnym podjęła pani Paulina Kruczek. Z pewnością już niebawem pozostali uczniowie będą mieli okazję się o tym przekonać.

Paulina Kruczek

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze