22. lutego 2011r w SP6 w Olkuszu odbył się etap gminny XI edycji  konkursu  „Mały Mistrz Ortografii Powiatu Olkuskiego”. W tegorocznych zmaganiach z ortografią uczestniczyło 17. uczniów ze szkół podstawowych miasta i gminy Olkusz.( SP Nr 1, SP Nr 4, SP Nr 9, SP Nr10, SP w Sienicznie, SP w Zedermanie, SP w Osieku, SP w  Kosmowie, SP w Witeradowie). Uczniowie  z największą liczbą punktów zdobytych w eliminacjach szkolnych, pisali dyktando i rozwiązywali łamigłówki ortograficzne, dotyczące przestrzegania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 

Na zakończenie, po słodkim poczęstunku, uczestnicy konkursu obejrzeli bajkę  pt.: „W krainie bajki z ortografią…” przygotowaną przez uczniów SP 6  pod kierunkiem mgr Renaty Guzik. Pięć najlepszych prac konkursowych zostanie przekazanych do weryfikacji przez komisję powiatową konkursu, która zakwalifikuje trzy z nich do dalszego etapu.

W tym dniu w szkole rozstrzygnięto również konkurs plastyczny zorganizowany w ramach Dnia Patrona Szkoły – Fryderyka Chopina  pt. „ Świat muzyką malowany”. Dyplomy, słodycze i upominki wprowadziły wszystkich w odświętny  nastrój.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze