zawody OSP

W minioną sobotę okoliczne jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych stanęły w szranki zawodów o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz. Po fenomenalnej walce po raz kolejny najlepsza okazała się drużyna OSP Zawada.

W sobotę, 16 czerwca 2018 roku dziewięć jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Olkusz wzięło udział w corocznych Zawodach Sportowo-Pożarniczych. Po dwuletniej przerwie zmagania druhów odbyły się na boisku piłkarskim przy ul. Długiej na Pomorzanach.

Pożarnicze zmagania rozpoczęto od tradycyjnego meldunku wszystkich jednostek. Następnie przyszedł czas na sztafetę pożarniczą oraz najbardziej widowiskową z konkurencji – ćwiczenia bojowe. Strażacy w konkurencjach sprawnościowych radzili sobie bardzo dzielnie. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali przedstawiciele Powiatowej Komendy Straży Pożarnej w Olkuszu.

Po zaciętej walce laur pierwszeństwa po raz czwarty przypadł druhom z OSP Zawada. Tuż za nimi na podium znaleźli się strażacy ochotnicy z OSP Osiek oraz OSP Żurada. W trakcie zawodów zaprezentowały się także zastępy z: Braciejówki, Kosmolowa, Olkusza, Zederman i, Gorenic. W imprezie wzięły również udział młodzieżowe drużyny z Kosmolowa.

Za udział w zawodach i sportową walkę druhowie zostali uhonorowani nagrodami rzeczowymi. Zawodom bacznie przyglądał się burmistrz Roman Piaśnik, który na zakończenie wręczył najlepszym ekipom pamiątkowe puchary.

{joomplu:78120}{joomplu:78105}{joomplu:78078}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze