10 kwietnia 2013 roku odbył się w Przedszkolu Nr 4 w Olkuszu Miejsko – Gminny konkurs plastyczny pt. „Legendy polskie”, w którym udział wzięło 14 przedszkoli z Miasta i Gminy Olkusz. Przygotowaniem konkursu zajęły się nauczycielki przedszkola: Aneta Półkoszek i Anna Kijak, które zadbały o szczególnie miłą atmosferę konkursu i czuwały nad sprawnym jego przebiegiem, natomiast Barbara Łydka – dyrektor przedszkola pełniła nadzór merytoryczny. Z każdego przedszkola udział wzięło dwoje dzieci, a więc w sumie 28 uczestników. Zadaniem przedszkolaków było narysowanie wybranej legendy polskiej techniką plastyczną – pastele.
Cały konkurs przebiegał w scenerii legend. Organizatorki w sali konkursowej przygotowały specjalną scenografię przedstawiającą wybrane polskie legendy, a dzieci rysowały przy dźwiękach relaksacyjnej muzyki. Uczestnicy wykazali się dużą znajomością legend. Najczęściej wybieranymi przez nie legendami były: Legenda o Smoku Wawelskim, o Warszawskiej Syrence, o Złotej Kaczce, o Księciu Popielu, o Panu Twardowskim, i inne.
Podczas słodkiego poczęstunku dzieci, niezależne jury zajęło się oceną prac. A w skład jury weszli:
pan Jerzy Kantorowicz – olkuski artysta malarz
pani Małgorzata Kocjan  –  nauczyciel plastyki, muzyki   
w Gimnazjum Nr 3 w Olkuszu, doradca metodyczny w zakresie sztuki
pan Arkadiusz Królewicz – nauczyciel  plastyki, muzyki, informatyki  w Szkole Podstawowej Nr 5 w Olkuszu oraz Gimnazjum Nr 2 w Olkuszu

Jury miało trudny wybór, gdyż wszystkie prace były bardzo ciekawe i wykonane na wysokim poziomie. W związku z tym jury przyznało 3 pierwsze miejsca ex aequo:
I miejsce zdobyły: Wiktoria Chobot z Przedszkola Nr 4 w Olkuszu za Legendę o Smoku Wawelskim oraz Weronika Borgosz z Przedszkola Nr 3 za Legendę o Księciu Popielu.
II miejsce: Natalia Kita z oddziału przedszkolnego w Osieku oraz Zuzanna Krupa z Przedszkola Nr 10.
III miejsce: Rafał Czyż z Przedszkola Nr 5 i Julia Sułkowska z Przedszkola w Zedermanie.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe i dyplomy, a zwycięzcy ponadto przybory plastyczne.

Tekst nadesłany przez Przedszkole nr 4 w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze