prz 4 wizyta policjantów 2018

4 grudnia 2018 roku sierż. szt. Marika Guzik-Gajda i dzielnicowy mł.asp. Robert Zajega odwiedzili Przedszkole nr 4 w Olkuszu i rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie. Ta niecodzienna wizyta sprawiła dzieciom radość i wywołała wiele uśmiechów na dziecięcych twarzach.

Podczas spotkania policjanci przypomnieli dzieciom o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, w przedszkolu, w domu i w czasie zabawy. Nie zapomnieli uczulić milusińskich przed niebezpieczeństwami, jakie mogą na nie czyhać w kontaktach z osobami obcymi. Przedszkolaki znały numery alarmowe i wiedziały, kiedy i w jakich sytuacjach należy zadzwonić na policję.

W trakcie odwiedzin maluchy miały, okazję porozmawiać z policjantami o ich zawodzie i dowiedzieć się, że to służba odpowiedzialna. Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w spotkaniu. Zadawały mnóstwo pytań, dzieląc się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami.

Spotkanie z dzielnicowym odbyło się w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” i programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Prowadzenie działań z zakresu profilaktyki społecznej przez dzielnicowych, to doskonała formą edukacji dzieci i młodzieży w zakresie poprawy bezpieczeństwa.

KPP Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments