Gmina Trzyciąż

Od 1 lutego do 31 maja 2021 r. będzie obowiązywała obniżona opłata za wymianę dowodów rejestracyjnych pojazdów w związku z wprowadzeniem nazw ulic w miejscowości Jangrot w gminie Trzyciąż. Rada Powiatu Olkuskiego podjęła stosowną uchwałę podczas XXIII sesji, która odbyła się 21 grudnia 2020 r.

Przypomnijmy, że wprowadzenie nazw ulic na terenie gminy Trzyciąż rozpoczęto w 2019 r. poprzez nadanie nazw ulicom w samym Trzyciążu. W związku z koniecznością wymiany niektórych dokumentów, w tym dowodów rejestracyjnych pojazdów, wójt Roman Żelazny wystąpił do Zarządu Powiatu Olkuskiego o udzielenie bonifikaty w opłacie za tę czynność i na wniosek Zarządu Rada Powiatu Olkuskiego przyjęła uchwałę o zmniejszeniu tej opłaty na określony czas. Podobnie stało się ostatnio w przypadku nadania nazw ulicom w Jangrocie.

Wyłącznie w terminie od początku lutego do końca maja br. mieszkańcy Jangrota za wydanie nowego dowodu rejestracyjnego pojazdu zapłacą 42 zł. Należy podkreślić, że niższa opłata dotyczy tylko przypadków związanych z urzędową zmianą adresu, czyli wprowadzenia nazw ulic i nadania nowych numerów poszczególnym posesjom, a nie zmiany innych danych w dowodach rejestracyjnych lub utraty ważności dokumentu. Osoby, które przegapią termin, w którym obowiązuje obniżona opłata, będą ponosić normalne koszty, bez ulgi.

Nazwy ulic w miejscowości Jangrot wprowadzone zostały na mocy szeregu uchwał przyjętych podczas XXVI sesji Rady Gminy Trzyciąż 25 czerwca 2020 r. Wszyscy mieszkańcy otrzymali już urzędowe potwierdzenie zmiany adresu i chociaż część z nich w związku z tym musiała spełnić kilka urzędowych obowiązków, to korzyści zdecydowanie przewyższają te niedogodności. Uporządkowanie adresów zdecydowanie usprawniło trafienie pod konkretny adres przyjezdnym, a nade wszystko ratownikom, policji, kurierom i listonoszom.

Obecnie do procedury nadania nazw ulic przygotowuje się kolejna miejscowość gminy Trzyciąż – Sucha.

Z obowiązujących przepisów wynika, że zmiana administracyjna adresu zameldowania nie powoduje konieczności wymiany dowodu osobistego ani starego prawa jazdy, w którym jeszcze zamieszczano adres (w nowych dokumentach adresu już nie ma). Trzeba natomiast wymienić dokumenty związane z rejestracją pojazdów. Na wniosek wójta Romana Żelaznego Rada Powiatu Olkuskiego wyraziła zgodę na czasowe obniżenie kwoty opłaty za wymianę tych dokumentów, podobnie zresztą jak było to w przypadku innych miejscowości naszego powiatu.

2
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
2 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
2 Autorzy komentarzy
Kuba Cmike Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kuba C
Udzielający się czytelnik
Kuba C

Jak Wydział Komunikacji będzie dalej tak funkcjonował jak NIE funkcjonuje teraz to choćby im mieli dopłacać to nie będą papierów wymieniać. To jakaś kpina – obsługują po jednej osobie – ludzie czekają w deszczu na zewnątrz. Co robi wtedy reszta obsługi??? Bardzo im wygodnie z tym COVID-em. Panie starosto nasz szanowny – czy nasze statystyki naprawdę potwierdzają konieczność zamknięcia się dla petentów???

mike
Zasłużony czytelnik
mike

Taniej? Za DARMO powinna być wymiana bo czy to mieszkańcy sobie ulice porobili? Nie! Zresztą po co wymieniać DR?