Gmina Trzyciąż

Od 1 lutego do 31 maja 2021 r. będzie obowiązywała obniżona opłata za wymianę dowodów rejestracyjnych pojazdów w związku z wprowadzeniem nazw ulic w miejscowości Jangrot w gminie Trzyciąż. Rada Powiatu Olkuskiego podjęła stosowną uchwałę podczas XXIII sesji, która odbyła się 21 grudnia 2020 r.

Przypomnijmy, że wprowadzenie nazw ulic na terenie gminy Trzyciąż rozpoczęto w 2019 r. poprzez nadanie nazw ulicom w samym Trzyciążu. W związku z koniecznością wymiany niektórych dokumentów, w tym dowodów rejestracyjnych pojazdów, wójt Roman Żelazny wystąpił do Zarządu Powiatu Olkuskiego o udzielenie bonifikaty w opłacie za tę czynność i na wniosek Zarządu Rada Powiatu Olkuskiego przyjęła uchwałę o zmniejszeniu tej opłaty na określony czas. Podobnie stało się ostatnio w przypadku nadania nazw ulicom w Jangrocie.

Wyłącznie w terminie od początku lutego do końca maja br. mieszkańcy Jangrota za wydanie nowego dowodu rejestracyjnego pojazdu zapłacą 42 zł. Należy podkreślić, że niższa opłata dotyczy tylko przypadków związanych z urzędową zmianą adresu, czyli wprowadzenia nazw ulic i nadania nowych numerów poszczególnym posesjom, a nie zmiany innych danych w dowodach rejestracyjnych lub utraty ważności dokumentu. Osoby, które przegapią termin, w którym obowiązuje obniżona opłata, będą ponosić normalne koszty, bez ulgi.

Nazwy ulic w miejscowości Jangrot wprowadzone zostały na mocy szeregu uchwał przyjętych podczas XXVI sesji Rady Gminy Trzyciąż 25 czerwca 2020 r. Wszyscy mieszkańcy otrzymali już urzędowe potwierdzenie zmiany adresu i chociaż część z nich w związku z tym musiała spełnić kilka urzędowych obowiązków, to korzyści zdecydowanie przewyższają te niedogodności. Uporządkowanie adresów zdecydowanie usprawniło trafienie pod konkretny adres przyjezdnym, a nade wszystko ratownikom, policji, kurierom i listonoszom.

Obecnie do procedury nadania nazw ulic przygotowuje się kolejna miejscowość gminy Trzyciąż – Sucha.

Z obowiązujących przepisów wynika, że zmiana administracyjna adresu zameldowania nie powoduje konieczności wymiany dowodu osobistego ani starego prawa jazdy, w którym jeszcze zamieszczano adres (w nowych dokumentach adresu już nie ma). Trzeba natomiast wymienić dokumenty związane z rejestracją pojazdów. Na wniosek wójta Romana Żelaznego Rada Powiatu Olkuskiego wyraziła zgodę na czasowe obniżenie kwoty opłaty za wymianę tych dokumentów, podobnie zresztą jak było to w przypadku innych miejscowości naszego powiatu.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Kuba C
Kuba C
2 lat temu

Jak Wydział Komunikacji będzie dalej tak funkcjonował jak NIE funkcjonuje teraz to choćby im mieli dopłacać to nie będą papierów wymieniać. To jakaś kpina – obsługują po jednej osobie – ludzie czekają w deszczu na zewnątrz. Co robi wtedy reszta obsługi??? Bardzo im wygodnie z tym COVID-em. Panie starosto nasz szanowny – czy nasze statystyki naprawdę potwierdzają konieczność zamknięcia się dla petentów???

mike
mike
2 lat temu

Taniej? Za DARMO powinna być wymiana bo czy to mieszkańcy sobie ulice porobili? Nie! Zresztą po co wymieniać DR?