Już po raz 21. uczniowie klas II-V bawili się na Mikołajkowym Turnieju Gier i Zabaw Ruchowych. Zawody rozegrano na hali sportowej w Olkuszu, gdzie w sportowej rywalizacji zmagało się 360 dzieci z 9 szkół z terenu miasta i gminy Olkusz. Organizatorem imprezy był Szkolny Związek Sportowy przy współpracy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

Turniej wpisał się już na stałe w kalendarz olkuskich imprez. W minionym roku z powodu remontu hali zawody nie odbyły się. Tym razem 360 zawodników wystartowało w konkurencjach w formie wyścigów, jak sztafeta gwiaździsta, toczenie piłki w tunelu czy kozłowanie. Sportowców gorąco dopingował Mikołaj, który w trakcie turnieju rozdawał słodycze i maskotki. W ogólnej klasyfikacji pierwsze miejsce przypadło SP nr 9, drugie SP 5, a trzecie SP 4. Kolejne miejsca zajęły: SP Zederman, SP 1, SP Sieniczno, SP 10 oraz SP Kosmolów i SP 6. Medale i dyplomy wręczali Mikołaj i dyrektor MOSiR-u Dariusz Murawski.
Wszystkie konkurencje sędziowali nauczyciele: Beata Wadas, Marcin Sołtysik, Jolanta Fatyga i Barbara Kordaszewska.
-Jak co roku chętnych do zabawy dzieci nie brakowało. Wszyscy dobrze się bawili, impreza przebiegała w miłej i sympatycznej atmosferze. Żadne dziecko nie wyszło z pustymi rękami – mówi Katarzyna Krawczyk z SP 9, która wraz z Agatą Bąchór i dyrektorem tej placówki Januszem Cieślikiem, czuwała nad przebiegiem zawodów.

Fot. Wojciech Szatan

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze