pilkanozna

Po fartownym zwycięstwie w Pcimiu szczęście opuściło piłkarzy KS-u Olkusz. Podopieczni Romana Madeja nie sprostali na Czarnej Górze Górnikowi Wieliczka i osunęli się w tabeli na trzecie miejsce od końca. Zmienił się lider w Klasie A. Dwa punkty w Chechle stracił Ospel Wierbka, więc wyprzedził go Bolesław Bukowno. Zapraszamy na cotygodniowe podsumowanie wydarzeń z piłkarskich boisk.

IV liga:

KS Olkusz – GÓRNIK Wieliczka 1:3 (0:3)
Gospodarze stracili szanse na korzystny rezultat już przed przerwą, kiedy dali sobie wbić trzy gole. Prowadzenie Górnikowi strzałem głową zapewnił Piekarski, R. Ślęczka pokonał Wiśniewskiego po dograniu Kuźby, natomiast asystent przy drugim trafieniu wpisał się na listę strzelców po szybkim kontrataku. Olkuszanie odpowiedzieli tuż po zmianie stron za sprawą Kiczyńskiego, a później pudłowali, więc tak potrzebne obu zespołom punkty w komplecie pojechały do Wieliczki.

LOT Balice – PRZEBÓJ Wolbrom 1:4 (0:1)
Wynik nieco zaciera dobre wrażenie jakie pozostawili po sobie gracze beniaminka z Balic. Lot po dwóch bramkach Brazylijczyka Neisona co prawda przegrywał 0:2, ale potrafił złapać kontakt z rywalem i dążył do remisu. W końcówce błysnął natomiast rezerwowy Pabiańczyk, który przebywając na murawie raptem dziesięć minut dwukrotnie pokonał Tatara i dzięki temu postawił pieczęć na wygranej Przeboju.

PILICZANKA Pilica – ZIELEŃCZANKA Zielonki 3:1 (1:0)
Niepokonana do tej pory Zieleńczanka znalazła pogromcę w Pilicy. Bohaterem gospodarzy został doświadczony Goncerz, który skompletował hattricka. Pierwszą z bramek strzelił tuż przed upływem premierowego kwadransa, a następne dwie w ostatniej fazie meczu. W międzyczasie przyjezdni odpowiedzieli trafieniem Prochala. Ten sam zawodnik przy remisie 1:1 zmarnował też doskonałą okazję, za co później zespół z Zielonek słono zapłacił.

NOWA Proszowianka Proszowice – SPÓJNIA Osiek 1:1 (0:0)
Cenny punkt Spójni, która nie dała się pokonać jednemu z głównych kandydatów do awansu. Po pierwszej bezbramkowej połowie, to miejscowi objęli prowadzenie po efektownym golu Wasilewskiego, jednak kilka minut później wyrównał P. Żmuda. Napastnik z Osieka uderzył na bramką, a piłka odbiła się od jednego z rywali myląc zupełnie Zawartkę, który nie mógł zapobiec nieszczęściu.

PRZEMSZA Klucze – SOKÓŁ Kocmyrzów 1:4 (0:1)
Lider z Kocmyrzowa pokazał siłę i to nawet po ciosie na 1:1 jaki zaraz po przerwie zadał mu Smętek. Podrażnienie piłkarze Sokoła szybko odzyskali prowadzenie za sprawą Targosza, a później po raz drugi w tym dniu do sędziowskiego protokołu wpisał się Zawrzykraj. Swojemu koledze dubletu pozazdrościł Targosz. On także na kwadrans przed końcem po raz drugi znalazł sposób na Tomsię.

POGOŃ Miechów – PRĄDNICZANKA Kraków 0:2 (0:1)
Niewykorzystane okazje lubią się mścić. Gdyby Maniak z Królem w pierwszych minutach mieli lepiej nastawione celowniki, to wygrana gości z Prądnika Czerwonego wcale nie byłaby taka pewna. A tak, Paszkiewicz trafił po długim rogu, natomiast czarnoskóry Ouattara zwieńczył kontrę krakowian, którzy pełną pulę zabrali ze sobą.

ORZEŁ Iwanowice – PRĄDNIK Sułoszowa 3:0 (3:0)
Goście przespali pierwszą połowę tracąc w niej trzy bramki. Pierwszą już na samym wstępie, kiedy precyzyjnie zza pola karnego przymierzył Banaszek. Później błysnął Hernandez, trafiając do siatki Ćwięczka efektownym wolejem, a wynik ustalił wspomniany już Banaszek wykorzystując błąd formacji obronnej beniaminka ze Sułoszowej.

BIBICZANKA Bibice – GRĘBAŁOWIANKA Kraków 0:1 (0:1)

1. Sokół Kocmyrzów   6   16    16:4
2. Grębałowianka Kraków    6  15   10:4
3. Nowa Proszowianka  7  13   12:7
4. Zieleńczanka Zielonki  7  12  13:10
5. Orzeł Iwanowice  7  10  13:10

A-klasa:

Po weekendzie nastąpiła zmiana na szczycie tabeli. Liderującą do tej pory ekipę z Wierbki zastąpił spadkowicz z Bukowna. Ospel co prawda ponownie nie stracił bramki, ale w Chechle także jej nie zdobył, więc spotkanie z Centurią zakończyło się bezbramkowym remisem. Raz, ale za to dobrze w spotkaniu Bolesława z Trzema Koronami Żarnowiec przymierzył Jarosz i to dzięki temu trafieniu bukowianie odnieśli skromny triumf 1:0, który wywindował ich na pierwsze miejsce. Podium uzupełnia inny spadkowicz z okręgówki z Przybysławic. Strażak nie miał problemów z ograniem na wyjeździe Orła Kwaśniów (3:0). W takim samym stosunku po punkty na obiekcie rywala sięgnął Legion Bydlin. „Koniczynki” wygrały w Charsznicy z miejscowym Spartakiem. Świadkami ostrego strzelania byli kibice w Laskach, gdzie Laskowianka po szalonym meczu 5:4 pokonała Hetmana Dłużec. Sporo działo się również w Jaroszowcu – Unia dosyć niespodziewanie gładko 5:2 ograła dołującą w ostatnich tygodniach Olimpię Łobzów, natomiast w derbowym starciu w Przegini pomiędzy Promieniem i Błyskiem górą okazali się gospodarze (4:2), choć po godzinie przegrywali 0:2. Jedyny remis w siódmej serii gier zanotowano w Gorenicach, gdzie Leśnik podzielił się punktami z Wielmożanką (1:1).

1. Bolesław Bukowno   7   19    13:4
2. Ospel Wierbka  7  17   17:2
3. Strażak Przybysławice   7  16   28:8
4. Legion Bydlin   7  15   17:5
5. Wielmożanka Wielmoża   7  14  17:10

B-klasa gr. I:
Kolejka pod znakiem zwycięstw gości. Najmocniej zaimponowała rezerwa Przeboju, która w Kocikowej zaaplikowała Piliczance II pięć goli. Wolbromianie prowadzą w tabeli.

Piliczanka II Pilica – Przebój II Wolbrom 0:5
Ospel II Wierbka – Przemsza II Klucze 3:4
Hetman II Dłużec – LZS Stare Bukowno 1:3

B-klasa gr. II:
Na szczycie tabeli bez zmian – prowadzi Błyskawica Kolbark, przed Dłubnią Jangrot/Trzyciąż i Strumykiem Zarzecze. Liderzy solidarnie odnieśli zwycięstwa. Najbardziej efektowne – bo dwucyfrowe ekipa z Kolbarku.

Northstar Miechów – Dłubnia Jangrot/Trzyciąż 0:1
Zryw Przesławice – Trzy Buki Wierzchowisko 4:7
Błękitni Falniów – Błyskawica Kolbark 2:10
Strumyk Zarzecze – Victoria Smroków 3:1
Sokół Gołaczewy – Czapla Czaple Małe 4:0
Nidzica Słaboszów – Cobra Wężerów 3:3