mikolaj_reczna

Przy współpracy olkuskiego Stowarzyszenia Piłki Ręcznej oraz Szkolnego Związku Sportowego, w IV Liceum Ogólnokształcącym odbył się już czwarty z kolei Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt ze Szkół Podstawowych. Dziesięć zespołów rywalizowało o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz. Bezkonkurencyjna okazała się drużyna SP 3, która wygrała wszystkie cztery turniejowe spotkania. Drugie miejsce dla SP 2, natomiast pozycja trzecia przypadła w udziale SP Zederman.

-Jesteśmy bardzo zadowoleni. Przede wszystkim z frekwencji, bo nie spodziewaliśmy się aż tak dużego zainteresowania turniejem. Cieszy również fakt, że z każdym rokiem poziom sportowy rośnie, z czego wymierne korzyści ma klub, bowiem „Lwiątkami” stają się najzdolniejsze zawodniczki, które wyławiamy właśnie z takich imprez – przyznaje Marcin Bujas, przewodniczący olkuskiego SZS oraz dyrektor ds.mikolaj_reczna_1 organizacyjnych w SPR.

Do turnieju zgłosiło się dziesięć szkół. Na parkiecie zaprezentowało się łącznie 107 najmłodszych adeptek szczypiorniaka. Rywalizowano w trzech grupach – dwóch trzyzespołowych i jednej nieco większej. Do grupy finałowej awans wywalczyły najlepsze ekipy, a te z miejsc drugich zagrały o miejsca 4-6. Spotkania 2×7 minut sędziowała Aleksandra Wojdyła. Równych sobie nie miała olkuska „Trójka”, która wygrywając wszystkie cztery mecze stanęła na najwyższym stopniu podium. W decydującym o mistrzostwie meczu z rówieśniczkami z SP 2, podopieczne Krzysztofa Żurka zwyciężyły 5:4 i dzięki temu odebrały okazały puchar. Organizatorzy przyznali również indywidualne wyróżnienia. Spośród grona piłkarek wybrano trzy najlepsze – Natalię Korubę (SP 3), Laurę Nawarę (SP 2) oraz Olimpię Bień (SP Zederman).

Gospodarze turnieju serdecznie dziękują za słodki poczęstunek Piekarni Ewy i Marka Kiełtyków.

Zwycięska drużyna SP 3 wystąpiła w składzie: Julia Różanowska, Natalia Koruba, Maja Kowalska, Alicja Cebula, Julia Kurzewska, Wiktoria Sidor, Aleksandra Marężlak, Julia Banyś, Aleksandra Kłapcińska, Zuzanna Kotulska.

mikolaj_reczna_2Klasyfikacja końcowa IV Mikołajkowego Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt ze szkół podstawowych:

1. SP 3 w Olkuszu
2. SP 2 w Olkuszu
3. SP w Zedermanie
4. SP nr 9 w Olkuszu
5. SP w Braciejówce
6. SP nr 10 w Olkuszu
7-10. SP nr 5 w Olkuszu, SP nr 1 w Olkuszu, SP nr 4 w Olkuszu, SP w Osieku.

mikolaj_reczna_6 mikolaj_reczna_9
mikolaj_reczna_13 mikolaj_reczna_10
mikolaj_reczna_12 mikolaj_reczna_8
mikolaj_reczna_15 mikolaj_reczna_14
mikolaj_reczna_11 mikolaj_reczna_7

mikolaj_reczna_17 mikolaj_reczna_4

mikolaj_reczna_18 mikolaj_reczna_5
mikolaj_reczna_16 mikolaj_reczna_3
0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze