mikołajki11

W tym roku Mikołaj przybył do naszej szkoły dopiero 7 grudnia. Niestety, nie wiadomo czym przyjechał – teorie najmłodszych uczniów były różne: od tradycyjnego zaprzęgu (ale przecież nie ma śniegu!), poprzez samolot (ale gdzie lotnisko?!), aż po wypasioną furę (ale nic nowego nie stało na parkingu!). Przez komin też nie wpadł, bo był taki czyściutki…
Wszyscy – od przedszkolaków po szóstoklasistów – oczekiwali Go z niecierpliwością. A gdy wreszcie pojawił się znienacka, nie zawiódł oczekiwań i dla każdego miał coś w swoim worku. O dziwo, nikt nie dostał rózgi, choć pewnie niektórym przydałaby się ku przestrodze…

mikołajki12

Uwielbiany przez najmłodszych Święty podjęty został gorąco i serdecznie – każda klasa oraz przedszkolaki wystąpiły z piosenkami i wierszami przygotowanymi specjalnie na tę okazję. Uczniowie klasy VI (pod kierunkiem Pani Teresy Łasińskiej) wystawili nawet własną inscenizację, zaś mikołajkowe przeboje w ich wykonaniu pozwoliły wszystkim poczuć magię zbliżających się świąt.

mikołajki14

Dzieci z wielkim przejęciem i uczuciem prezentowały się przed szacownym Gościem. Większość chętnie spotykałaby się z Mikołajem przynajmniej raz na tydzień. Wyśpiewano nawet taką prośbę:

Święty Mikołaju, nie wracaj do Raju!
Hej, zostań tu, na Ziemi, wszyscy Cię kochają!

Ale to niewiele pomogło, ponieważ natłok obowiązków zmusił Mikołaja do powrotu tam, skąd przybył. Obiecał nam jednak, że wróci znów za rok.

mikołajki2

Nie był to jednak koniec atrakcji – nasza bajka trwała dalej, bowiem zgodnie ze szkolną tradycją, tuż po wizycie Mikołaja, odbyły się także w tym dniu Sportowe zawody mikołajkowe, które przygotowała i przeprowadziła nauczycielka wychowania fizycznego, Pani Katarzyna Nawara. Uczniowie w dwóch kategoriach wiekowych walczyli o laur zwycięstwa, zmagając się w różnych zabawnych konkurencjach.

mikołajki17

I tak przedszkolaki „toczyły śnieżne kule” i „ubierały choinkę”, drużyny Śnieżynek, Bałwanków i Mikołajków w wyścigach „wieszały bombki”, szusowały między „choinkami”, chowały „prezenty”, robiły „świąteczne porządki”, rysowały bałwanka oraz układały figury geometryczne. W tej kategorii wiekowej zwycięski okazał się zespół Bałwanków.
Uczniowie klas IV-VI rywalizowali w trzech zespołach, biorąc udział w konkurencjach takich, jak: przemieszczanie kształtek, wyścigi taczek, przeprawa pod mostem, przeprawa przez rzekę i wyścig z talerzami. Zwyciężył zespół „3”.

mikołajki19

Wszystkie radosne chwile ze szkolnych mikołajek pod choinką oraz z zawodów sportowych nasi fotoreporterzy utrwalili na zdjęciach, które przedstawiamy poniżej.

Tekst: Barbara Knap
Zdjęcia: Lucyna Tracz, Wiesława Nyczaj, Aneta Izdebska

mikołajki5

mikołajki6

mikołajki7

mikołajki8

mikołajki9

mikołajki10

mikołajki13

mikołajki15

mikołajki20

mikołajki18

mikołajki16

mikołajki4

mikołajki3

mikołajki

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze