aby język giętki 2015 5

Robot wielofunkcyjny – chodzi do pracy, sprząta, prasuje, pierze, gotuje, tłumaczy, śpiewa i tańczy, a potem wcale nie idzie spać, ale ćwiczy karate, jeździ na rowarze. Czasem udaje jej się iść spać, ale i tak wcześniej biega, czyta i rozwiązuje krzyżówki. Jej atrybuty to: kuchenny strój, fartuszek, rękawice kucharskie, ale i bokserskie (w razie kłopotów z pokojowym rozstrzygnięciem sporu). Jest przy tym mądra, empatyczna, tolerancyjna, opiekuńcza, ale przede wszystkim kochająca. – Oto obraz matki, jaki wyłania się z prac wspólczesnych nastolatków – uczestników I etapu XV Miejsko – Gminnego Konkursu Języka Polskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych.

aby język giętki 2015

Konkurs odbył się 11 grudnia 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 9 w Olkuszu. W tegorocznej edycji rywalizowali liderzy drużyn z dziesięciu szkół. Uczestnicy musieli się wykazać m.in. wiedzą na temat pisowni wyrazów z „ó“ i „u“, znajomością związków frazeologicznych i zasad interpunkcji, umiejętnością cichego czytania tekstu ze zrozumieniem oraz poprawnością językową.
W ostatnim zadaniu uczniowie mieli scharakteryzować mamę na medal. Okazało sie, że to musi być prawdziwy człowiek renesansu lub, mówiąc innymi słowy, wspomniany na wstępie robot wielofunkcyjny.
Na zakończenie zmagań uczniowie otrzymali słodki poczęstunek ufundowany przez piekarnię państwa Piasnych i Radę Rodziców przy SP 9.

aby język giętki 2015 2

Do II etapu zakwalifikowali się reprezentanci następujących szkół:
1. SP 1 (Krzysztof Roś)
2. SP 4 (Julia Zych)
3. SP Braciejówka (Natalia Pandel, Oliwia Karasińska)
4. SP Kosmolów (Wiktoria Filo, Alicja Gałka)
5. SP Sieniczno (Paweł Chmist)
6. 5. SP 9 (Dominika Kowalska, Maria Rola)

Organizatorki

aby język giętki 2015 3

aby język giętki 2015 4

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze