Szkoła Podstawowa w Sienicznie jest jedyną szkołą z powiatu olkuskiego, która znalazła się w pierwszej dziesiątce placówek nagrodzonych w konkursie „Odblaskowa szkoła”, organizowanym przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie. Do trzeciej edycji konkursu przystąpiło prawie 300 szkół, spośród których szkoła w Sienicznie znalazła się na IX miejscu. W nagrodę otrzymała laptopa, a uczniowie i opiekunowie zostali zaproszeni na uroczystą galę wręczenia nagród oraz koncert Urszuli.

Głównym celem konkursu była szeroko rozumiana promocja bezpieczeństwa najmłodszych poprzez zachęcenie ich do korzystania z elementów odblaskowych. Zgłaszające się do konkursu szkoły miały za zadanie zorganizować w swojej placówce akcje promocyjne, happeningi, wykłady i inne formy, które zwróciłyby uwagę dzieci, nauczycieli oraz rodziców na używanie odblasków nie tylko w drodze do szkoły, ale i na co dzień. Szkoła z Sieniczna takich akcji zorganizowała wiele, co spotkało się z uznaniem jurorów plebiscytu. We wrześniu społeczność szkolna wzięła udział w odblaskowym grzybobraniu. W ramach odblaskowej akcji, całe rodziny uczniów wzięły udział w wieczornym rajdzie i ognisku, podczas którego wszyscy mieli na sobie coś odblaskowego. Tegoroczne pierwszaki złożyły „Odblaskowe ślubowanie”, a pod koniec października w olkuskim MOK-u uczniowie z Sieniczna zaprezentowali kolegom z innych olkuskich szkół  spektakl „Bądź ostrożny na drodze”, podczas którego wręczono medale „Przyjaciela na błysk”. Jednym z laureatów został „Przegląd Olkuski”. Specjalne spotkanie poświęcone bezpieczeństwu na drodze osób starszych zostało zorganizowane również dla seniorów z Sieniczna. Koordynatorką akcji była Barbara Knap, którą wsparło grono pedagogiczne w tej szkole.

 

Jest to ogromny sukces dla tej lokalnej społeczności, która licznie zaangażowała się we wszystkie akcje w ramach „Odblaskowej szkoły”. W ubiegłym roku Sieniczno również było najwyżej ocenioną spośród szkół w powiecie olkuskim i zajęło wówczas 20. miejsce w klasyfikacji generalnej. Teraz z dziewiątą lokatą należy do grupy dziesięciu nagrodzonych laureatów z całego województwa małopolskiego. Organizatorami konkursu „Odblaskowa szkoła” są: Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego KWP w Krakowie i Małopolskie Kuratorium Oświaty.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze