W ostatni wtorek na parkiecie hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu zaprezentowali się najmłodsi mieszkańcy Miasta i Gminy Olkusz. W Piłkarskich Mikołajkach Przedszkolaków udział wzięła blisko setka dzieci, która przy okazji daty 6 grudnia postanowiła odbyć integracyjną lekcję wychowania fizycznego.

Okres Mikołajek to czas radości oraz niekonwencjonalnego zagospodarowania czasu dla milusińskich. Wszak to wyjątkowa data w kalendarzu, która oprócz prezentów niesie ze sobą także wiele radości i pozytywnych emocji.

Stąd pomysł organizacji Piłkarskich Mikołajek z ramienia Olkuskiego Klubu Sportowego Słowik. – Do udziału w akcji zaprosiliśmy wszystkie przedszkola z terenu gminy. Ostatecznie wyzwanie podjęło osiem drużyn z sześciu różnych placówek – relacjonuje Rafał Pięta, prezes Słowika.

Rzeczywiście, we wtorek do futbolowych zmagań przystąpiły zespoły z Przedszkoli numer 3, 4, 7, 9, 10 oraz 13 – łącznie prawie setka młodych sportowców, których z ławki dzielnie wspierali wychowawcy. Turniej był utrzymany w świątecznej konwencji, nikt w nim nie liczył ani punktów, ani bramek. Chodziło o dobrą zabawę i satysfakcję z aktywnego spędzenia czasu. Była to również świetna okazja integracji przedszkolnego środowiska, która wypadła bardzo obiecująco.

Za każdym razem dobrze jest widzieć szczęśliwe dzieci, czerpiące radość ze wspólnych zmagań. Goszczenie tak wdzięcznych młodych ludzi to sama przyjemność i gwarancja, że najmłodsze pokolenie w dobie komputerów i smartfonów znajdzie swoje miejsce w którejś z dyscyplin sportowych. Mocno na to liczę osobiście i mocno liczą na to również nasi klubowi partnerzy – zaznacza Dariusz Murawski, dyrektor olkuskiego MOSiR-u.

Skoro w swoim założeniu turniej był mikołajkowy, to nie mogło zabraknąć prezentów. Wszystkie drużyny otrzymały okolicznościowe statuetki, a młodzi piłkarze także pamiątkowe medale, które jak uczy historia niejednokrotnie tej samej nocy znalazły się pod poduszkami swoich nowych właścicieli marzących w przyszłości o karierach w stylu choćby uwielbianego przez młode pokolenie Roberta Lewandowskiego.

Piotr Kubiczek Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze