po

Autentyczna pasja, szczera radość z gry fair play – kibicować takim piłkarzom to czysta przyjemność! Chłopcy trenujący piłkę nożną w ULKS Dłubnia Trzyciąż-Jangrot wzięli udział w gminnym etapie Minimundialu Małopolskiego, zorganizowanego przez samorząd Województwa Małopolskiego i Małopolski Związek Piłki Nożnej, przy organizacyjnej współpracy władz gminnych.

Turniej dla małych piłkarzy sędziowali licencjonowani sędziowie PZPN, a piękne statuetki dla zwycięskich drużyn i medale dla wszystkich zawodników – bo obserwując zaangażowanie i wielką miłość do piłki spokojnie można uznać, że wszyscy byli zwycięzcami! – ufundował wójt Roman Żelazny. Drużyna, która zdobyła zwycięski puchar turnieju będzie reprezentowała gminę Trzyciąż podczas rozgrywek powiatowych, a jeżeli i tam uda się im pokonać przeciwników – trafią do finału wojewódzkiego, w którym wygraną jest udział w Letniej Akademii Mistrzów, czyli dziesięciodniowym obozie szkoleniowym dla 60 najlepszych uczestników rywalizacji. Młodzi piłkarze będą na nim doskonalić umiejętności pod okiem najlepszych szkoleniowców Małopolskiego Związku Piłki Nożnej.po3

Udział w turnieju ma być zachętą dla młodych ludzi do trenowania futbolu, ale małych piłkarzy z gminy Trzyciąż chyba nie trzeba do tego specjalnie namawiać. Kochają piłkę i nawet w oczekiwaniu na występ w turniejowych zmaganiach kopali z zapałem w futbolówkę, nie patrząc na mecze innych, zmęczenie i upływający czas. Ot, taka właśnie jest piłka nożna bez wielkich pieniędzy.

poo

po2

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
rodzic_K
rodzic_K
4 lat temu

Myślę, że warto dodać, iż za całą organizację i przygotowanie turnieju odpowiadają również zawodnicy drużyny seniorów i zarząd klubu ULKS Dłubnia Trzyciąż-Jangrot.