Sześciu kolejek potrzebował Wolbrom, aby zdobyć szczyt III-ligowej tabeli. Pokonując ostatnią prostą dzielącą od pozycji lidera, piłkarze Przeboju 3:1 ograli na wyjeździe dotychczasowego przodownika klasyfikacji, beniaminka ze Skarżyska – Kamiennej. Błysnął Rafał Kmak, zaliczając hattricka.

Początek meczu był wyrównany, ze wskazaniem raczej na gospodarzy, czego efektem była bramka Sławomira Jedynaka. Radość zawodników i kibiców Granata nie trwała długo, bowiem w 29. minucie swój strzelecki festiwal rozpoczął Kmak. Widowiskowym „szczupakiem” wykończył oskrzydlającą akcję zespołu. W odpowiedzi z błędu Ochmana nie skorzystał Gajos. Była to zasługa głównie Palczewskiego, który w sytuacji sam na sam powstrzymał miejscowego napastnika. Dosłownie chwilę później gra przeniosła się pod drugie pole karne i tym razem pełnię swoich umiejętności po strzale z kilku metrów Pazurkiewicza pokazał golkiper Granata, Majcherczyk. W przedostatniej minucie pierwszej połowy wolbromianie przeprowadzili kolejną akcję prawą stroną boiska, którą i tym razem doskonale głową wykończył niezawodny w środowe popołudnie Kmak.

Po pauzie na murawie niewiele się zmieniło. Tyle, że to goście jako pierwsi byli bliżsi zdobycia gola. Groźnie z 20 metrów uderzył Pazurkiewicz, jednak Majcherczyk, choć z problemami, to ostatecznie złapał futbolówkę. Czujny między słupkami był także Palczewski, notując kolejny udany występ. Z biegiem czasu broniący pozycji lidera gospodarze zepchnęli drużynę Mirosława Hajdo do głębokiej defensywy, ale nie znalazło to przełożenia na bramkowe zyski. Czego nie dokonali piłkarze ze Skarżysko-Kamiennej zrobił Kmak, na kwadrans przed końcem pewnym strzałem po długim rogu, pieczętując zwycięstwo przyjezdnych.

Dzięki wygranej na terenie beniaminka, Przebój na rywali może spoglądać z góry. Na czternaście do tej pory zdobytych punktów złożyły się cztery triumfy i dwa remisy. Wolbromianie w tym sezonie jeszcze nie przegrali i zasłużenie przewodzą stawce, o punkt wyprzedzając trio: Szreniawa – Limanovia – Granat. W sobotę przy Leśnej ciekawie zapowiadająca się konfrontacja z tarnowską Unią. Początek meczu o 16:00.

Granat Skarżysko-Kamienna – Przebój Wolbrom 1:3 (1:2)
1:0 Jedynak 23′ , 1:1 Kmak 29′ , 1:2 Kmak 44′ , 1:3 Kmak 75′

Granat: Majcherczyk – Chrzanowski, Basąg, Prus-Niewiadomski, Michał Kołodziejczyk – Rzeszowski, Strzębski, Marcin Kołodziejczyk, Banaszek (57′ Ryński) – Gajos, Jedynak.

Przebój: Palczewski – Morawski, Duda, Ochman, Wdowik – Jarosz (59′ Derejczyk), Kozieł, Kostek (85′ Cupiał), Wiśniewski – Kmak, Pazurkiewicz (72′ Karpiński).