Miłośników tenisa stołowego, grających w Grand Prix Olkusza, przybywa. W trzecim turnieju swoje umiejętności sprawdziło 54 zawodników. Sportową imprezę, składającą się z czterech turniejów, organizuje Ludowy Klub Sportowy „Kłos” Olkusz przy współpracy II LO w Olkuszu. Prezentujemy wyniki po podliczeniu punktów z trzech kolejnych spotkań.

Do grupy dziewcząt dołączyły dwie tenisistki. Po dotychczasowych rozgrywkach pierwsza trójka to zawodniczki ULKTS Jaroszowiec: Karolina Gil, Ewa Filiczak oraz Katarzyna Bugaj. Kolejne dwa miejsca zajęły dziewczyny z GLKS „Laskowianka” Laski; Jowita Mosur i Oktawia Siodłak. Szósta lokata przypadła Katarzynie Czarnocie z Gim. nr 2 w Olkuszu, siódma Monice Szromnik z ULKTS Jaroszowiec, a stawkę zamykają zawodniczki „Laskowianki”: Aleksandra Czerniak, Klaudia Lorek i Klaudia Czerniak. Kacper Nowak i Kacper Majewski z ULKTS Jaroszowiec nadal prowadzą w grupie chłopców do 13 lat. Trzecie miejsce obronił Piotr Borkiewicz (SP nr 5 w Olkuszu), a na czwartym znaleźli się Dawid Banasik („Laskowianka” Laski) oraz Jakub Żuławiński (SP nr 5 w Olkuszu). W dziesiątce najlepszych tenisistów są również: Jakub Kulig (SP w Sienicznie), Daniel Milej (SP w Sienicznie), Szymon Bugaj (ULKTS Jaroszowiec), Patryk Chmura (ULKTS Jaroszowiec) i Eryk Drygała (SP w Sienicznie).

W gronie uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych nie zmieniła się czołówka tabeli. Tworzą ją: Tomasz Olesiak (ULKTS Jaroszowiec), Piotr Ziarnik (II LO), Przemysław Izdebski (LO Mundurowe), Mariusz Byczek (III LO), Dawid Gajdziszewski („Laskowianka” Laski) i Przemysław Wadas (ZS nr 3 w Olkuszu). Tyle samo punktów co ostatni zawodnik ma Daniel Łaskawiec („Laskowianka” Laski). Pierwszą dziesiątkę zamykają: Maciej Bień (Gim. nr 1 w Olkuszu), Daniel Muzyk (Gim. nr 2 w Sułoszowej) oraz Marcin Seweryn (Gim. nr 1 w Olkuszu).

Wśród dorosłych graczy w dalszym ciągu pierwszy jest Jacek Trzeciak z „Kłosa” Olkusz. Jego klubowy kolega Michał Minda uplasował się na drugiej lokacie, a  Karol Sułkowski z „Legionu” Bydlin na trzeciej. Kolejne miejsca przypadły Marcinowi Pacia z Cieślina i Jackowi Pacia z Kolbarku.

Po raz ostatni tenisiści spotkają się w niedzielę, 13. marca. Na sali gimnastycznej w II LO w Olkuszu o godz. 9.30 rozpocznie się czwarty turniej. Zwieńczeniem rozgrywek będzie wręczenie nagród i dyplomów dla najlepszych.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze