27 osób walczyło o tytuł mistrza minigolfa na terenie kąpieliska na Czarnej Górze. Jak ocenili organizatorzy, zawodnicy zaprezentowali wysoki poziom umiejętności, a dyscyplina ta cieszy się coraz większym zainteresowaniem olkuszan. Uczestnicy startowali w trzech kategoriach: dzieci, kobiety i seniorzy. Po kilku godzinach gry najlepsza w grupie najmłodszych okazała się Karolina Balec ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Olkuszu, tuż przed swoim bratem Markiem Balcem. Ta dwójka zawodników obroniła tym samym swoje miejsca sprzed roku. Trzecia lokata przypadła Michałowi Bagińskiemu i Miłoszowi Majdzie. Wśród kobiet triumfowała Joanna Balec, a kolejne dwa miejsca przypadły Elizie Byzdrze oraz Adzie Swędzioł. Niepokonanym od ubiegłego roku seniorem pozostał Artur Mól, który wyprzedził Marcina Polana. Trzecie miejsce przypadło aż trzem zawodnikom – Łukaszowi Nogieciowi, Piotrowi Jabłońskiemu i Jurandowi Krzemieniowi.
Zwycięzcy odebrali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe, ufundowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu i  AMA Serwis Sp. z o. o. Jednak nikt nie wyszedł z turnieju z pustymi rękami – pozostali zawodnicy otrzymali słodkie upominki od Supermarketu NASZ.
– Minigolf można traktować jako zabawę, ale także jako formę rywalizacji na różnego rodzaju podobnych imprezach, jakie organizuje MOSiR. Jest to dobrze zainwestowany czas wolny, który przynosi liczne korzyści – mówił Dariusz Murawski, dyrektor MOSiR-u w Olkuszu.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze