Olkuscy szachiści po raz kolejny rozsławili Olkusz w Polsce i Europie. Największy sukces odniosła Dorota Czarnota, która wywalczyła tytuł Mistrzyni Polski w rozgrywkach seniorów ekstraligi. Olkuszanka startowała w barwach Polonii Warszawa. W każdej z dziesięciu drużyn ekstraligowych gra pięciu mężczyzn i jedna kobieta. Z Dorotą Czarnotą grali w zespole utytułowani szachiści: Michał Krasenkow, Bartłomiej Macieja, Robert Kempiński, Eduard Rozentalis oraz Michał Olszewski. Drużynowe Mistrzostwa Polski rozegrano w Lublinie. – Sukces olbrzymi, bo w ostatniej rundzie Dorota grała z Iwetą Rajlich, byłą młodzieżową mistrzynią Polski. I właśnie to przypieczętowało zwycięstwo Polonii Warszawa, której zawodnicy grali z Polonią Wrocław, pretendentem do złotego medalu. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 4 – 2 – mówił Waldemar Czarnota, kierownik sekcji szachowej LKS „Czarny Koń” Olkusz.
Drugie miejsce w ekstraligowych rozgrywkach zajął zespół Hetman Szopienice, a trzecie Polonia Wrocław.
W tym samym czasie przy szachownicach zmagali się również pierwszoligowcy. Tu sukcesem może pochwalić się Paweł Czarnota, który w barwach Rotmistrza Grudziądz wywalczył brąz. Drużyna ta zajęła trzecie miejsce. Dwa pierwsze zespoły awansowały do ekstraligi.
Aleksandra Lach startowała w Mistrzostwach Europy Juniorów we Włoszech. Na prawie 900 szachistów zdobyła piątą lokatę. – Ola grała rewelacyjnie, przez siedem rund plasowała się w ścisłej czołówce, nie wytrzymała jednak trudnych warunków klimatycznych i w rezultacie zakończyła zawody na piątym miejscu – podkreśla Waldemar Czarnota.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze