seniorzy

W grudniu ubiegłego roku, w Olkuszu przy ul. Żuradzkiej do użytku został oficjalnie oddany Dzienny Dom Seniora, w którym w dni powszednie swój kąt znalazły osoby w podeszłym wieku. Seniorzy przy wsparciu swoich opiekunów nie tylko aktywnie spędzają czas, ale także poszerzają swoje pasje. Caritas Diecezji Sosnowieckiej zaprasza po więcej, oferując dodatkowe bezpłatne zajęcia.

– Caritas Diecezji Sosnowieckiej serdecznie zaprasza wszystkie zainteresowane osoby powyżej 50. i 60. roku życia do udziału w bezpłatnych zajęciach w ramach projektu „Młodość nie przechodzi z wiekiem” – informuje Marcin Wewióra z sosnowieckiego Caritas.

Projekt finansowany z Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 obejmuje gimnastykę ruchową, z wyróżnieniem zajęć: zdrowy kręgosłup, gimnastyka cardio, capoeira i nordic walking, elementy tańca, zajęcia plastyczne oraz warsztaty wytwarzania witraży, treningi pamięci, uważności i koncentracji, rehabilitację, warsztaty zdrowego żywienia i gotowania, a także spotkania z prawnikiem, policjantem, strażakiem oraz fizjoterapeutą pod wspólną nazwą „bezpieczny senior”.

– Ponadto seniorzy mają zapewnione wyjścia na basen, wyjazdy turystyczno-krajoznawcze, porady prawne oraz cotygodniowe spotkania w kawiarence Caritas wraz z darmowym poczęstunkiem, możliwością dyskusji, prezentacji własnych dokonań artystycznych, a także podzielenia się wspomnieniami na temat dawnego życia w swoim rodzinnym mieście – dodaje przedstawiciel diecezjalnego Caritas.

Projekt „Młodość nie przechodzi z wiekiem” jest realizowany od kwietnia i potrwa do końca 2019 roku. Dla najaktywniejszych uczestników przewidziano atrakcyjne nagrody. Wszystkie zajęcia prowadzone w czterech różnych lokalizacjach: Sosnowcu, Dąbrowie Górniczej, Będzinie oraz Olkuszu są darmowe.

Bliższych informacji na temat projektu udziela się w siedzibie Caritas w Sosnowcu (ul. Korczaka 5), pod numerem telefonu: (32) 363 03 70, jak również pod adresem mailowym: sosnowiec@caritas.pl.

Poniżej plan zajęć w ramach projektu w Olkuszu:

OLKUSZ – siedziba Caritas Dzienny Dom Senior+, ul. Żuradzka 16
Rehabilitacja zdrowotna – każdy poniedziałek, począwszy od 17 czerwca w godz. 11:00 – 12:00 w siedzibie Caritas Dzienny Dom Senior+.
Gimnastyka Cardio – każdy poniedziałek, począwszy od 17 czerwca w godz.12:00 – 13:00 w siedzibie Caritas Dzienny Dom Senior+.
Warsztaty witrażu – każda środa, począwszy od 19 czerwca, w godz. 16:00 – 18:00 w siedzibie Caritas Dzienny Dom Senior+.

Fot. Pixabay.com

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze