policja dzieci

Jak informuje olkuska komenda, zakończyły się działania pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. Akcja ma kilka priorytetowych założeń. Jednym z nich jest bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

– Przed szkołami pojawiły się policyjne patrole. Prowadziliśmy również prelekcje w klasach. Rozmawialiśmy o zagrożenia związanych z poruszaniem się po drogach i przypominaliśmy o zasadach korzystania z przejść dla pieszych, chodników i z miejsc, w których chodników nie ma – mówi aspirant Katarzyna Matras, oficer prasowy KPP w Olkuszu.

Funkcjonariusze z ruchu drogowego swoim nadzorem objęli 37 szkół w całym powiecie. W trakcie prowadzonych działań zatrzymali 45 kierowców jadących z nadmierną prędkością, 15 razy interweniowali wobec kierowców z niezapiętymi pasami oraz ujawnili 47 przypadków nieprawidłowego przejeżdżania przez przejścia dla pieszych. Ponadto 4 kierujących jechało na „podwójnym gazie”.

Mimo że działania pn. „Bezpieczna droga do szkoły” trwała tylko w pierwszych dniach nowego roku szkolnego, to jednak policjanci nadal odwiedzać będą szkoły i przedszkola. Razem ze strażnikami miejskimi  prowadzić będą zajęcia edukacyjne i przypominać najmłodszym, jakich zasad należy przestrzegać aby bezpiecznie dotrzeć do szkoły i do domu. Dużo uwagi podczas prelekcji poświęcono odblaskom i ważności ich noszenia szczególnie po zmroku.

Fot. KPP Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze