mp koszalin2

W dniach 04-07.08.2016r. w Koszalinie odbyły się Mistrzostwa Polski juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych. Pomimo pełni sezonu wakacyjnego, udział w zawodach wzięło 870 zawodników, w tym 338 dziewczynek i 532 chłopców, co świadczy o dużej popularności królewskiej gry wśród młodzieży. Nie zabrakło również zawodników reprezentujących UKS Czarny Koń Olkusz. Ogółem olkuski klub reprezentowało 6 zawodników: Basia Goraj, Bartłomiej Turski, Tomasz Bąchór, Dominik Kurek, Mateusz Lis i Jakub Ochowicz.

Cała ekipa olkuska zaliczyła dobry występ. Kolejny już medal Mistrzostw Polski zdobyła startująca w kategorii juniorek do 12 lat Basia Goraj. W turnieju szachów szybkich Basia zdobyła medal brązowy zajmując 3 miejsce, a w turnieju szachów błyskawicznych znalazła się tuż za podium, w obydwu przypadkach ustępując wyżej sklasyfikowanym zawodniczkom jedynie punktacją pomocniczą.

mp koszalin3

Pod koniec wakacji w dniach 17- 30 sierpnia w czeskiej stolicy Pradze odbyły się również Mistrzostwa Europy Juniorów w szachach klasycznych. Na mistrzostwach tych w kategorii juniorek do 12 lat startowała zawodniczka naszego klubu Basia Goraj. Rozstawiona z 35 numerem startowym Basia grała jak równy z równym ze znacznie wyżej notowanymi przeciwniczkami, pokazując, że jest w stanie walczyć na najwyższym europejskim poziomie. W efekcie po bardzo dobrym występie Basia w końcowej klasyfikacji podzieliła 10 miejsce na ponad 100 zawodniczek w jej kategorii wiekowej.

UKS CZARNY KOŃ

mp koszalin1

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze