mrm krakow

W Urzędzie Miasta Krakowa w piątek 21 i w sobotę 22 kwietnia, odbywał się I Kongres Młodzieżowych Rad Małopolski, w którym udział wzięła reprezentacja Młodzieżowej Rady Olkusza. Przedstawicielami Srebrnego Miasta był Zarząd olkuskiej RM w osobach Jana Sareckiego, Aleksandry Pałki i Tomasza Czarnoty.

W trakcie dwudniowego kongresu odbyły się cztery debaty. Pierwsza z nich została opatrzona tematem: „Młodzieżowe Rady – czy i komu są potrzebne?” – o realnym wpływie młodzieży na działania samorządów lokalnych. – Omawialiśmy nasze działania oraz przedstawialiśmy dokonania. Była to świetna szansa na wymianę dotychczasowych doświadczeń – wspomina wydarzenia z minionego weekendu Przewodniczący olkuskiej MRM Jan Sarecki.

W drugim piątkowym panelu zatytułowanym „Kultura – kiedy, jak nie dziś?” dyskutowano o możliwościach dofinansowania udziału młodzieży szkolnej w kulturze, poprawie jej jakości i dostępności kultury dla młodzieży w różnych miejskich środowiskach. Następnie przyszedł czas na uroczystą kolację oraz integrację w teatrze.

Drugi dzień Kongresu zgodnie z planem zaczął się od debaty programowej pn. „Samorząd czy polityka?” Młodzi radni z całej Małopolski starali się znaleźć odpowiedź na wiele pytań, wśród nich: Czy młodzież ma prawo głosu w sprawach istotnych? i „Czy samorządowiec to polityk?”. Na zakończenie pierwszego w historii Kongresu debatowano nad tezą: „Czyste powietrze – wyzwanie XXI wieku”.

– Panelom towarzyszyły konstruktywne dyskusje, w wyniku których podjęto szereg wniosków. Znalazły się one w podpisanej rezolucji. Zostanie ona przesłana do władz Małopolski. Chciałbym jednak zaznaczyć, że jako jedyny nie podpisałem tego dokumentu, bowiem żaden z wniosków nie został poddany pod głosowanie. Nie zgadzam się z takimi warunkami – zaznacza Jan Sarecki.

Organizatorem I Kongresu Młodzieżowych Rad Małopolski była Młodzieżowa Rada Krakowa. Udział w nim wzięli przedstawiciele rad z Krakowa, Nowego Targu, Zakopanego, Oświęcimia, Olkusza, Brzeska oraz powiatów chrzanowskiego i wielickiego.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Anonimowo
Anonimowo
7 lat temu

[quote name=”xyz”]Czy to tatuś Józef dba tak mocno o karierę polityczną swego Jasia?[/quote]

Jasiu będzie wcześniej burmistrzem niż Łukasz.

xyz
xyz
7 lat temu

Czy to tatuś Józef dba tak mocno o karierę polityczną swego Jasia?