Olkusz

W Wielki Czwartek zakończyły zmagania w Małopolskiej Lidze Młodziczek, a już w przyszły weekend zagrają w ramach turnieju 1/16 Pucharu ZPRP! Podopieczne Patrycji Głąbik z rocznika 2008/09 jako wicemistrzynie województwa małopolskiego znalazły się w gronie 32 najlepszych drużyn w Polsce, które na przełomie kwietnia i maja rozpoczną rywalizację o krajowe medale. Lwiątka trafiły do Grupy D rozgrywanej w Kielcach, gdzie obok miejscowej Korony Handball i SPR-u Olkusz zagrają również MKS Lublin oraz MUKS Czarni Regimin.

Jak zwykle przy ustalaniu ośmiu grup w pierwszym etapie mistrzowskiej rywalizacji, decydował związkowy „klucz”, wedle którego mistrzowie poszczególnych województw mają pierwszeństwo w organizacji turniejów. A z racji tego, że olkuszanki ostatecznie w Małopolsce okazały się słabsze od Kusego Kraków, to zostały przyporządkowane do drużyn świętujących prymat na ziemi świętokrzyskiej i Lubelszczyźnie, a do tego grona dołączył z „dziką kartą” mazowiecki Regimin.

I tak oto właśnie Lwiątka w swoim historycznym występie w tej kategorii wiekowej na ogólnopolskich parkietach, staną przed nie lada wyzwaniem. Wyzwaniem, które dzielne olkuszanki na pewno podejmą, ale na dziś też trudno wyrokować z jakim skutkiem, bo należy pamiętać, że SPR II Olkusz to ekipa w całości oparta na zawodniczkach z młodszego o rok, a nawet o dwa lata rocznika od wiodącego w sezonie 2021/2022, jakim jest rocznik 2007. Jednak już w trakcie małopolskich rozgrywek, podopieczne trenerki Głąbik udowodniły, że niestraszne im występy przeciwko starszym rywalkom. W lidze na dwanaście spotkań przegrały dwukrotnie, ze zdecydowanie najsilniejszym Kusym, który otwarcie marzy o znalezieniu się w ścisłej czołówce krajowej hierarchii Młodziczek.

Olkuszanki, a szczególnie trenerka Głąbik tak daleko nie sięgają. Udział w 1/16 Finału Pucharu ZPRP ma być dla tej młodej drużyny kolejną nauką, ale i wyróżnieniem za dotychczasowy progres sportowy poczyniony na przestrzeni ostatnich miesięcy.

– Pokora, pokora i jeszcze raz pokora. Nie nastawiamy się właściwie na nic, poza tym, że czekają nas trzy bardzo trudne pojedynki. W całej stawce drużyn biorących udział w grze o mistrzostwo jesteśmy najmłodszym zespołem, co od razu sprawia, że przeciwniczki mają nad nami przewagę. Nie oznacza to jednak, że nie będziemy walczyć. Dziewczyny ciężko zapracowały na ten awans, a nadchodzący turniej będzie nagrodą za to wszystko, co do tej pory wspólnie zrobiłyśmy – zaznacza szkoleniowiec Lwiątek.

Pierwszym sprawdzianem umiejętności dla olkuszanek w Kielcach, będzie piątkowa potyczka (29 kwietnia) z MKS-em Lublin, a więc drużyną, która ligową batalię na Lubelszczyźnie wygrała z kompletem punktów (w 14 meczach) i bilansem bramkowym +250! Następnego dnia, czyli w sobotę 30 kwietnia Lwiątka zmierzą się z Koroną Handball Kielce, a trzydniową rywalizację zakończą niedzielnym starciem (1 maja) z MUKS-em Regimin. Czarni, a właściwie Czarne, to trzecia siła wśród Młodziczek na Mazowszu, która miejsca w tabeli podczas sezonu zasadniczego musiała ustąpić dwóm ekipom warszawskiej Agrykoli.

Pełny harmonogram turnieju, razem z godzinami poszczególnych spotkań poznamy na początku przyszłego tygodnia. Wtedy też przedstawimy dokładne terminy meczów z udziałem naszych dzielnych Lwiątek. Poniżej komplet uczestników zmagań o tegoroczny Puchar ZPRP w kategorii Młodziczek.

SPR Olkusz (PK)

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze