Olkusz

W niedzielę 13 czerwca druga odsłona „Projektu Plaża”, a więc młodzieżowej rywalizacji o Mistrzostwo Małopolski w Piłce Ręcznej Plażowej Dziewcząt. Po ubiegłotygodniowej wizycie w Olkuszu, tym razem beach handballowe towarzystwo przeniesie się do Tarnowa, gdzie na boisku przy Stawie Kantoria odbędzie się drugi z trzech turniejów decydujących o prymacie w województwie. Olkuszanki w każdej z trzech kategorii wiekowych wystąpią jako liderki klasyfikacji!

W Olkuszu jako pierwsze do gry przystąpiły Młodziczki. W Tarnowie będzie inaczej, bowiem zmagania rozpoczną najstarsze w tym gronie Juniorki. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższą niedzielę na piasku pojawią się także nieobecne w Srebrnym Mieście zawodniczki UKS-u Roczyny. To właśnie zespół z powiatu wadowickiego będzie premierowym rywalem Młodych Lwic. Następnie olkuszanki zmierzą się z pełniącym rolę gospodarza rywalizacji Pałacem Młodzieży Tarnów oraz SKS-em Kusy Kraków.

Mecze Juniorek przeplatać będą spotkania w kategorii Juniorek Młodszych. Tutaj grono uczestników nie ulegnie zmianie. Ponownie do gry przystąpią trzy drużyny – dwie z Olkusza i jedna z Tarnowa. Do godziny 13:30 powinniśmy poznać wszystkie rozstrzygnięcia w tych dwóch grupach.

Następnie na piasek wyjdą Młodziczki. Lista uczestników zmagań również taka sama jak w Olkuszu. Dwa zespoły SPR-u prowadzone przez Monikę Pastwę i Katarzynę Krawczyk, a także ekipy Pałacu Młodzieży Tarnów, UKS Krakowiaka 85 Kraków oraz Sępa Wilczyska. System gry „każdy z każdym”, łącznie dziesięć dwudziestominutowych spotkań.

Po pierwszym turnieju widać, że w każdej kategorii wiekowej faworytkami ponownie będą olkuskie szczypiornistki, dla których nie ma wielkiej różnicy, czy grają na parkiecie, czy na piasku. Co więcej, to właśnie na plaży doszło już do rewanżu Młodziczek. SPR I Olkusz odbił sobie niepowodzenia z hali, które kosztowały podopieczne trenerki Pastwy utratę 2. miejsca w tabeli Małopolskiej Ligi Młodziczek na rzecz zespołu z Tarnowa. Kolejny bezpośredni pojedynek już wkrótce.

SPR Olkusz (PK)

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze