Drużyna olkuskich arbitrów

Zimowa przerwa w ligowych piłkarskich rozgrywkach to czas, kiedy na boisku swoje umiejętności w grze sprawdzają sędziowie. Już po raz piąty stanęli do sportowej rywalizacji wraz z kolegami po fachu z Wadowic, Chrzanowa i Oświęcimia.
Turniej o Mistrzostwo Małopolski Zachodniej przyniósł wiele emocji. Zawody rozegrano u faworyta turnieju – w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Chrzanowie. Olkuszanie pierwszy mecz zagrali właśnie z gospodarzem, wygrywając 4-3.

Gdy na parkiecie rywalizowali z Wadowicami, zwycięstwo olkuszan było już pewniejsze. Tym razem wygrali 6-3 i ostatni pojedynek był tylko formalnością. Spotkanie z arbitrami z Oświęcimia zakończyło się wynikiem 6-2 dla Olkusza. Z kompletem zwycięstw odebrali okazały, pamiątkowy puchar. To nie jedyna nagroda, jaka przypadła olkuskim sędziom. Królem strzelców został Dawid Karpiński, który zaliczył dziesięć trafień. Drugie miejsce na podium zajęli arbitrzy z Wadowic, trzecie z Chrzanowa, a czwarte z Oświęcimia.
To już drugie z rzędu takie wyróżnienie dla olkuskiego Kolegium Sędziów. W ubiegłym roku wywalczyli oni mistrzowski tytuł w Świnnej Porębie. W przyszłym roku turniej zorganizowany zostanie w Olkuszu.
Olkuszanie tytuł Mistrza wywalczyli w składzie: Piotr Kubiczek – Waldemar Kubajka, Mariusz Sioła, Idzi Kucharczyk, Piotr Król, Marcin Mróz, Dawid Karpiński, Paweł Duda, Bogusław Krawczyk. Sędziwie grali pod czujnym okiem trenera, a na co dzień prezesa Podokręgu Piłki Nożnej w Olkuszu, Bolesława Ściepury. Kierownikiem drużyny był Ryszard Jaworski.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o