Jedno zwycięstwo odnotowały w ostatniej kolejce najmłodsze olkuskie piłkarki ręczne. Młodziczki uległy gospodyniom turnieju, jednak pokonały krakowianki. To przybliża je do szansy na grę w pierwszej lidze Małopolski. Młodziczki młodsze, mimo przewagi przeciwniczek, potrafiły stawić im czoła.
Drużyna młodziczek, którą prowadzi Anna Korczyk, rozegrała już ostatnią kolejkę. Jej gospodarzem był Pałac Młodzieży Tarnów. Olkuszanki przegrały z tą drużyną 12:24, jednak odegrały się w drugim spotkaniu. Kusy II Kraków przegrał z olkuszankami 17:12.

Jest szansa, że olkuszanki wejdą do pierwszej ligi Małopolski. Utworzy ją 6 najlepszych drużyn. Musimy jednak poczekać na wynik zaległego meczu Olimpii i Beskidu Nowy Sącz, który przesądzi o awansie.
Drużyna młodziczek młodszych zmierzyła się ostatnio z silnymi przeciwnikami. Zarówno UKS Alfa Szarów, jak i PM Tarnów bez trudu pokonały Olkusz. Wysoka przegrana jednak nie dziwi, ponieważ początkująca drużyna olkuska jest w tym sezonie przysłowiowym chłopcem do bicia. Trenerka Katarzyna Krawczyk jest jednak zadowolona z przebiegu spotkań, bo mimo że przeciwniczki były starsze i silniejsze, nasze dziewczyny powalczyły i zdobywały efektowne bramki.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o