W bolesławskim dworze zaroiło się od utalentowanej młodzieży. Mali twórcy, na co dzień szlifujący swoje umiejętności w sekcjach Centrum Kultury im. Marii Płonowskiej w Bolesławiu, zaprezentowali się podczas corocznego koncertu, zorganizowanego z myślą o obchodzących swoje święto Babciach i Dziadkach.Wszyscy goście bolesławskiego dworu mieli okazję podziwiać talent uczestników sekcji: gitarowej, prowadzonej przez instruktora Andrzeja Jasicę, instrumentów klawiszowych, pobieranej u instruktora Tadeusza Kańczugi, a także laureatów XI Gminnego Konkursu Kolęd, organizowanego w zeszłym roku przez bolesławskie centrum.
Z przepięknie zaaranżowanymi kolędami na scenie wystąpili: Magdalena Mrożek, Julia Bargieł, Aleksandra Hacia, Marcel Bartusik, Jakub Gajewski, Natalia Kubańska, Marcelina Latos, Wojciech Bargieł, Wojciech Kulanty, Rafał Radwański, Adrian Hacia, Dominika Zastawnik, Grzegorz Todor, Oskar Banach oraz zespół w składzie: Joanna Liszka, Katarzyna Gołąb, Grzegorz Chojowski, Eryka Probierz i Dominika Alfs.

W równie świąteczny nastrój wprowadzili zgromadzonych laureaci XI Konkursu Kolęd: zdobywczynie pierwszych trzech miejsc w kategorii przedszkolnej: Iwonka Krzystanek, Julia Chorzępa i Justynka Foryś z Przedszkola w Bolesławiu, nagrodzona III miejscem w kategorii klas I- III Dominika Latos z SP w Krzykawie oraz nagrodzone I, II i III miejscem w kat. gimnazjum uczennice Zespołu Szkół w Krzykawie: Milena Ochenduszko, Izabela Mikołajczyk oraz Roksana Kołkowska.
Wszystkie młode talenty zostały nagrodzone brawami, natomiast wszyscy dziadkowie obdarowani laurkami, wykonanymi specjalnie na tę okoliczność przez Centrum Kultury im. Marii Płonowskiej w Bolesławiu.
Źródło: www.centrumkultury.gminaboleslaw.pl

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze