waszeinterwencje

Mieszkańcy ulicy Augustiańskiej w Olkuszu mają już dość samowolki kierowców zostawiających samochody na ich ulicy byle jak i jeżdżących z prędkością niedostosowaną do tamtego miejsca. Jedna z mieszkanek tej ulicy za naszym pośrednictwem prosi kierowców o uruchomienie wyobraźni, a magistrat o konsekwentne kroki względem niepokornych właścicieli samochodów.

– Z każdej ulicy prowadzącej do Rynku można dojść wygodnym chodnikiem – tylko nie najbardziej uczęszczaną ulicą Augustiańską. Tam, na całej szerokości obu chodników, parkują samochody, szczególnie gęsto po stronie bloku nr 5. Dla pieszych zostaje wyłącznie jezdnia, po której w obu kierunkach jeżdżą samochody, w tym wielkogabarytowe dostawcze. Nie chcemy chodzić po jezdni jak po gorącej blasze oraz patrzeć na matki z dziećmi w wózkach uciekające przed rozpędzonymi samochodami – napisała Czytelniczka „Przeglądu Olkuskiego”. – Nie wiadomo dlaczego – przynajmniej po tej stronie ulicy – nie można postawić słupków, jak wzdłuż Rynku, lub przynajmniej ciężkich gazonów, a parking zostawić po stronie południowej? Kiedy skończy się samowolka w parkowaniu samochodów w mieście Olkuszu? – pyta olkuszanka.

Po naszej interwencji Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu zwrócił uwagę na ten problem służbom do tego powołanym. – W odpowiedzi na interwencję dotyczącą ulicy Augustiańskiej informuję, iż przedmiotowa ulica znajduje się w strefie zamieszkania, w której obowiązują szczególne zasady ruchu drogowego: pierwszeństwo pieszych przed pojazdami, ograniczenie prędkości do 20 km/h oraz parkowanie tylko w miejscach wyznaczonych i oznakowanych. Mając na uwadze podnoszony problem, Straż Miejska została zobligowana do przeprowadzania częstszych patroli starówki olkuskiej, w tym ulicy Augustiańskiej, w celu egzekwowania od kierowców przestrzegania obowiązującego oznakowania – poinformował Michał Latos, rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Starszy Olkuszanin.
Starszy Olkuszanin.
9 lat temu

Czy naprawdę nie ma kto odpowiedzieć na moją interwencję w sprawie bezprawnej jazdy rowerzystów po olkuskich chodnikach ???? Minęło już ponad trzy miesiące od zadanego przeze mnie
pytania i prośby do olkuskich władz. I co ? i nic. A rowerzyści
jak jeździli tak jeżdżą po chodnikach i zagrażając pieszym,zwłaszcza starszym obywatelom Olkusza. Czekam na reakcję władz mojego Miasta Olkusza. Prawo jest ewidentnie łamane,a władza milczy. Dlaczego ? ( Pierwszy wpis na ten temat z dnia 17.grudnia 2013.)Uprzejmie proszę
o zajęcie w tej sprawie stanowiska przez Policję,Straż Miejską,Magistrat.

Młody
Młody
10 lat temu

A czy to co rejestrują kamerki jeszcze ktoś analizuje ?

Starszy Olkuszanin.
Starszy Olkuszanin.
10 lat temu

Bardzo proszę Władze Miejskie, to jest Urząd Miasta,Komendę
Powiatową Policji o jasną wykładnię przepisów dotyczących
jazdy rowerzystów po chodnikach mojego Miasta. Ja je znam,
ale większość rowerzystów nie wie ,że nie wolno jeżdzić chodnikiem po za określonymi prawem sytuacjami.
Ja byłem świadkiem a także uczestnikiem nieprzyjemnych
zdarzeń z nie wychowanymi rowerzystami na ulicach Kr.Kaz. Wielkiego ,Krakowskiej i M.C Skłodowskiej. Wykładnia ta
winna być wydrukowana w lokalnych Gazetach tłustym drukiem kilkakrotnie. Nie można dalej tolerować samowolki rowerzystów w Olkuszu. Czekam na reakcję Olkuskiej Władzy a także Prasy.

pavv
pavv
10 lat temu

[quote name=”Panie Magistrze.”]A na Bylicy parkują ukośnie nadal.[/quote]

No i fajnie! I wózek na chodniku się mieści i więcej miejsc parkingowych jest.

też z miasta
też z miasta
10 lat temu

Olkuszance polecam wycieczkę na Osiedle Młodych, by swoje niezadowolenie mogła porównać z tym osiedlowym. Mieszkamy podobno w tym samym mieście na takich samych prawach, płacąc takie same podatki,a różnicę widać jak na dłoni.

Panie Magistrze.
Panie Magistrze.
10 lat temu

Za słupki mają robić słupki a nie Straż Miejska.!! A na Bylicy parkują ukośnie nadal.A przed Skarbkiem na chodniku samochody cztery parkują nadal.I nic Pan na to nie może Panie Magistrze oprócz pobożnego jak zwykle ….”do przeprowadzania częstszych patroli” c.b.d.o.