Dawno dawno temu, za siedmioma górami, za siedmioma lasami, za siedmioma rzekami, było sobie królestwo BUDOWLANDIA, którym rządziła mądra i szlachetna MERIDA WALECZNA. W rządzeniu królestwem pomagały królowej dwie doradczynie: PAULA WIELKA i MARYJA SPRAWIEDLIWA.
W królestwie panował spokój i dobrobyt, a wielkie uznanie miały różnego rodzaju nauki murarz – tynkarz i fryzjerko – hotelarki. Jak co roku, gdy pierwszy liść spadł z drzewa, odbywał się turniej belferski, lecz nie na kopie i miecze ale słowa. W szranki stawali najzacniejsi belfrowie z całego królestwa. Spośród nich poddani wybierali najwspanialszych, najodważniejszych i najpiękniejszych. Poddani doceniając różne walory i przymioty belfrów wybierali spośród nich najlepszych w kategoriach: Król Lew, Myszka Miki, Tygrys i przyjaciele, Herkules, Piękna i Bestia, Gdzie jest Nemo?, Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków, Dawno temu w trawie, Potwory i spółka oraz Belfer roku. Społeczność uczniowska naszej szkoły postanowiła, jak co roku, przyznać nagrody nauczycielom w rożnych kategoriach. Tym razem postanowiliśmy wrócić do lat dzieciństwa i poszczególne kategorie wyznaczyły nam tytuły znanych bajek Disneya.

Kategoria I – Król Lew
Czy jest taki nauczyciel, który niczym bajkowy król dżungli cieszy się wśród Was dużym autorytetem? Imponuje Wam jego wiedza, królewska siła, sposób rządzenia uczniowską gromadą. Jest dobrym władcą, choć jak każdy król wymagającym.
Zwycięzcą został pan  prof. Marcin Tomsia.

Kategoria II – Myszka Miki
Wiemy, że nie szata zdobi człowieka, ale właśnie to ona może nas wśród innych wyróżniać. Który nauczyciel zasługuje na miano króla bądź królowej elegancji i dobrego stylu, a jego kreacje stanowią charakterystyczny image.
Zwycięzcą została pani  prof. Ewa Żak-Łebek.

Kategoria III – Tygrys i przyjaciele
Czy jest w naszym gronie pedagogicznym taki nauczyciel, który niczym tytułowy Tygrys ma nieskończoną pulę dowcipów i żartów, jest wesołą duszą naszego szkolnego podwórka, zawsze jest uśmiechnięty i skory do żartów.
Zwycięzcą został ks. Stanisław Martyka.

Kategoria IV – Herkules
Jaki nauczyciel zasługuje na tytuł szkolnego pracusia. U kogo na lekcjach roboty jest po pachy, a nauczyciel niczym niestrudzony Herkules dyryguje całą pracą na lekcji. Tu nie zaznasz chwili odpoczynku. Praca i praca.
Zwycięzcą został pan  prof. Jarosław Gałka.

Kategoria V – Gdzie jest Nemo?
Czy znajdziemy wśród naszego grona pedagogicznego nauczyciela poszukiwacza, wręcz tropiciela wiedzy, dociekliwego naukowca wyznającego zasadę – kto pyta nie błądzi. Zadaje mnóstwo pytań, docieka, analizuje, rozważa, dywaguje i jakże czuje się przez nas czasami niezrozumiany.
Zwycięzcą została pan  prof. Magdalena Woźniczka.

Kategoria VI – Piękna i Bestia.
O którym z nauczycieli możemy powiedzieć, że ma dwie twarze? Łączy w sobie powierzchowność anioła i urok nauczycielskiego czarta. Jednakże pod maską diabelskiego twardziela dostrzeżemy piękno jego nauczycielskiego kunsztu.
Zwycięzcą została pan  prof. Katarzyna Chmielewska.

Kategoria VII – Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków
To nauczyciel o duszy artysty. Który belfer pobudza naszą wyobraźnię, a jego lekcje to podróż w fantastyczny świat nauki. Kto jest prawdziwym nauczycielskim artystą, a jego lekcje to balsam dla duszy. Kogo nie opuszcza na lekcji ciągła wena twórcza i kto potrafi nas zarazić swoją nauczycielską wrażliwością? Kto zaskakuje nas poetyką swoich lekcji?
Zwycięzcą została pan  prof. Dorota Dziurowicz.

Kategoria IX  – Dawno temu w trawie.
Za parę lat, gdy nadejdzie czas wspomnień, który nauczyciel pozostanie w waszej historii
o szkole? Którego z uśmiechem na twarzy będziecie wspominać, a na spotkaniach klasowych po latach zawsze padnie jego niezapomniane nazwisko.
Zwycięzcą została pan  prof. Kamila Fulbiszewska.

Kategoria IX – Potwory i spółka
Spółka to my – uczniowie, a potwory nie istnieją, ale może znajdzie się wśród naszego grona pedagogicznego taki nauczyciel, którego lepiej nie spotkać na korytarzu, u którego nie wiedzieć czemu odpowiadając na lekcji dostajemy całkowitej amnezji, a przedmiot którego ten nauczyciel uczy nie daje nam spać po nocach.
Zwycięzcą została pani  prof. Katarzyna Markiewicz.

Kategoria X – BELFER ROKU
Niepowtarzalny, jedyny, nietuzinkowy, charakterystyczny.
Tytuł BELFRA ROKU 2013 zdobyła pani wicedyrektor Paulina Polak.
Przyznano również nagrodę specjalną – Meridę Waleczną – dla pani dyrektor Maridy Zoń.

Tekst nadesłany przez Zespół Szkół Nr 4 w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze