2. kwietnia w Bydgoszczy odbyła się XVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Biegach na Przełaj, w której 476 zawodników biegało na dystansie 2 km, 3 km i 5 km. W każdym biegu startowało ponad 120 zawodników. W ich gronie byli biegacze z IKS-u Olkusz. W biegu na 5 km Krystian Czapla zajął 38. miejsce. Na dystansie 3 km Kacper Bielat zajął 75. miejsce. Wśród dziewcząt na tym samym dystansie Kinga Byczek uplasowała się na 86. lokacie, a a Patrycja Skręt w biegu na 2 km zajęła 92. miejsce.

W Dąbrowie Górniczej rozegrano Ogólnopolski Półmaraton na dystansie 21 km. Udział wzięło 734 zawodników, wśród których byli również seniorzy z IKS-u Olkusz. Paweł Łopuch zajął 26. miejsce, a w swojej kategorii wiekowej był czwarty z wynikiem 1:23:02 s. Grzegorz Soboń zajął 104. miejsce (1:33:32 s), Jakub Sowiński zajął 137. miejsce (1:35:43 s). Robert Minor uzyskał rezultat 1:36:12 s, a Kamil Klich 1:36:16 s.