slawkowska1

Centrum Olkusza szczególnie w dni targowe i w godzinach szczytu jest zakorkowane. Kto chociaż raz odwiedził nasze miasto, dobrze wie jak to wygląda. Podobnie ma się sprawa z wolnymi miejscami postojowymi. – Jest ich stanowczo za mało – podkreślają kierowcy.

Często zdarza się też tak, że właściciele samochodów parkują tam, gdzie nie powinni – na zakazie. Przykładem jest ul. Sławkowska. Problem zauważył również jeden z naszych Czytelników, który pyta: – Kiedy policja i straż miejska udrożnią Olkusz? Najlepszy przykład – ul. Sławkowska od skrzyżowania z Mickiewicza do skrzyżowania z ul. Budowlanych. Jest tam zakaz zatrzymywania się i postoju po obu stronach drogi, a jak wiadomo nikt się do tego nie stosuje. Czy miasto ma jakiś pomysł na ten odcinek?

Najpierw krótki komentarz do pierwszego pytania, dotyczącego interwencji służb mundurowych. – Problem parkowania w naszym mieście jest wszystkim mieszkańcom doskonale znany. Nieprawidłowo zaparkowane pojazdy można spotkać codziennie na każdym osiedlu, a szczególnie w centrum miasta. To tu najczęściej podążają zmotoryzowani mieszkańcy Olkusza oraz okolicznych miejscowości. Na tak duże potrzeby parkingowe ilość oferowanych miejsc okazuje się być niewystarczająca, a chęć zaparkowania samochodu jak najbliżej celu bierze górę nad przepisami. Dlatego też funkcjonariusze Straży Miejskiej na podstawie zgłoszeń płynących od mieszkańców lub na podstawie własnych obserwacji, podejmują czynności wobec kierowców nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów. Działania te dotyczą również ul. Sławkowskiej i mają charakter interwencyjny – zaznacza Marek Lasek, komendant SM w Olkuszu.

slawkowska 2

Nie zawsze jednak takie interwencje są równoznaczne z wystawieniem mandatu. Czasem kończy się na pouczeniu, choć jak wiadomo, zazwyczaj samą prośbą ciężko coś osiągnąć. Podniesiony temat z pewnością sprawi, że na Sławkowskiej patrole pojawiać się będą z większą częstotliwością i zaczną karać wedle obowiązującego taryfikatora – mandat w wysokości 100 zł. W każdym przypadku naruszania przepisów ruchu drogowego świadek zdarzenia może taką sytuację zgłosić czy to na straż miejską, czy policję.

Przy okazji poruszona została kwestia drożności ruchu. Obecnie wyjazd ze Sławkowskiej w stronę Mickiewicza nie należy do łatwych. W przyszłości ma się to jednak zmienić. – Gmina planuje wykonanie prac związanych z utworzeniem dodatkowego pasa włączeniowego dla kierowców wyjeżdżających z ul. Sławkowskiej na ul. Mickiewicza w kierunku południowym oraz zmianą lokalizacji zatoki autobusowej na ul. Mickiewicza, co powinno znacznie udrożnić to skrzyżowanie – zapewnia Michał Latos, rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy Olkusz.

Do czasu rozpoczęcia wspomnianych prac, we wskazanym miejscu nie ma co liczyć na zmianę organizacji ruchu, a tym bardziej na wskazane przez kolejnego Czytelnika „zalegalizowanie” postoju przy Sławkowskiej poprzez usunięcie znaków z zakazem zatrzymywania się po obu stronach jezdni. – Usunięcie znaków B-36 z pewnością wprowadziłoby jeszcze większą samowolkę wśród kierowców, a tego nie chcemy – przyznaje przedstawiciel olkuskiego magistratu.

slawkowska 3

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
33 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
kolo
kolo
3 lat temu

[quote name=”kolo”]czy jest szansa aby redaktor Piotr wrócił do tej sprawy i popytał Latosa i Laska co zrobili w ciągu tych 8 miesięcy ???[/quote]
Sorry, błąd.. Pytanie do Latosa i Laska powinno brzmieć – „dlaczego przez 8 miesięcy NIC nie zrobili w tym temacie????”
[quote]aby tak zaparkować musiał jechać lewą stroną,czyli ” pod prąd”[/quote]
Tak, ale bardziej tu pasuje zakaz parkowania wynikajacy z art.49ust1pkt7.. Jechać „pod prąd” możemy czasem, jeśli wymusza to sytuacja na drodze i warunki ruchu – omijanie przeszkody choćby.

Tomek.W
Tomek.W
3 lat temu

[quote name=”theon”][quote name=”obwatel”]wyrzucić targi z centrum miasta i po problemie[/quote]
Wyrzucić urzędy z centrum miasta – będzie jeszcze luźniej :)[/quote]

Nie pozwalać na budowę Marketów w centrum to głupota. Tylko korki i większy smog.

lulek
lulek
3 lat temu

[imgcomment image[/img]
Ten osobowy,po lewej,aby tak zaparkować musiał jechać lewą stroną,czyli ” pod prąd”!!!
Za to dodatkowy mandat :-*

kolo
kolo
3 lat temu

[quote name=wanker] czy parkujące auta na Sławkowskiej w jakikolwiek sposób utrudniają przejazd pojazdów w obu kierunkach ?[/quote]
Tak, utrudniają, dlatego jest problem. Gdyby szerokość jezdni była wystarczająca nie stałby tam znak B-36.
[quote name=wanker]z reguły każdy łamie przepisy[/quote]
Ty chyba żyjesz w jakiejś dżungli, prawo obowiązuje niestety i za nie przestrzeganie będziesz karany.
Podsumowując – czy jest szansa aby redaktor Piotr wrócił do tej sprawy i popytał Latosa i Laska co zrobili w ciągu tych 8 miesięcy ???

kolo
kolo
3 lat temu

Mija dokładnie 8 miesięcy od emisji artykułu i zapewnień Latosa. Jak zwykle bez pokrycia, wazelina oblepia mu usta. Nic poza tym.
„Gmina planuje wykonanie prac związanych z utworzeniem dodatkowego pasa włączeniowego dla kierowców wyjeżdżających z ul. Sławkowskiej na ul. Mickiewicza w kierunku południowym oraz zmianą lokalizacji zatoki autobusowej na ul. Mickiewicza, co powinno znacznie udrożnić to skrzyżowanie – zapewnia Michał Latos” – nawet nie grzebnięte łopatą..
Następny leniwy urzędnik ..
’Działania te dotyczą również ul. Sławkowskiej i mają charakter interwencyjny – zaznacza Marek Lasek, komendant SM w Olkuszu.” – działania powinny być „kompleksowe” a nie interwencyjne, bo takie nie usuną problemu..
[quote name=kierowca]zamiast leczyć przyczynę (brak parkingów) leczy się skutek czyli złe parkowanie(mandaty)[/quote]
Dokładnie o tym pisze interweniujacy – żeby cokolwiek zrobic, ąby parkowanie było legalne, albo karać tych co nie widzą po obu stronach drogi wielkich parkingów.

KOLA
KOLA
4 lat temu

[quote name=”ase”][quote name=”KOLA”]NIECH SYPIA MANDATAMI!!!
A TAK W OGÓLE TO POWINNI WYCIĄĆ ZYWOPLOT OD STRONY JAK SIĘ WYJEŻDŻA Z LIDLA BO NIC NIE WIDAĆ JAK SIĘ WYJEŻDŻA!!![/quote]
Przycieli.Hura.[/quote]
YESS PRZYCIELI HUUURA!!!!!

ase
ase
4 lat temu

[quote name=”KOLA”]NIECH SYPIA MANDATAMI!!!
A TAK W OGÓLE TO POWINNI WYCIĄĆ ZYWOPLOT OD STRONY JAK SIĘ WYJEŻDŻA Z LIDLA BO NIC NIE WIDAĆ JAK SIĘ WYJEŻDŻA!!![/quote]
Przycieli.Hura.

RLO
RLO
4 lat temu

Gdyby, ktoś mający głowę na karku dobrze przeprojektował drogę i zostawił te 1.5 m dla pieszego a nie 2.5 to auta by stały i nikomu nie przeszkadzały. Najpierw prosi o interwencje czytelnik a później płacze jak dostanie strzała lub już dostał. Tu Policja czy Straż Miejska nie zrobi z kierujących myślących uczestników ruchu. Wiele tych parkujących to dziadki z rocznika 35-45, która nie wie co to znak B-36 bo wtedy nie było. Polaczki z jadem na ustach najpierw chcą porządku na ulicach a później klęczą na Mickiewicza i błagają o przebaczenie grzechów, że kogoś podrypali do służb

RLO
RLO
4 lat temu

[quote name=”kierowca”]straż miejska w Sławkowie przejadała 400 tysięcy zł rocznie !!! w 10 lat to 4 miliony zł !!!
Kupa szmalu ! Ciekawe ile kasy przejadają w Olkuszu? ile byzato byłomiejsc parkingowych?
niedługo zlikwidują targowisko więc istnienie straży jest bez sensu…nawet babuszek na targu nie już będą gonić więc strażoki tracą sens bytu !
Trzeba zlikwidować straż miejską w Olkuszu !!!

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/walka-slawkowa-ze-smogiem-likwidacja-strazy-miejskiej,825986.html%5B/quote%5D
Chyba masz pan informacje nieaktualne bo burmistrz Sławkowa sie wykpił cała rada staneła po strone Straży 🙂

parkingowy
parkingowy
4 lat temu

[quote name=”kierowca”]w Olkuszu powinni wybudować piętrowy parking[/quote]
W którym miejscu?
😮

kierowca
kierowca
4 lat temu

w Olkuszu powinni wybudować piętrowy parking

MisiekZ
MisiekZ
4 lat temu

[quote name=”IZA”]A kiedy porządek zrobi się na Krakowskiej? Miał być deptak z ławkami a jest parking dla sklepikarzy.[/quote]
Chyba dawno tam nie byłaś. Miło przejść Krakowską. Auta od dawna tam nie mogą wjeżdżać

IZA
IZA
4 lat temu

A kiedy porządek zrobi się na Krakowskiej? Miał być deptak z ławkami a jest parking dla sklepikarzy.

Cow
Cow
4 lat temu

Tak, strefa płatnego parkowania będzie ale nie przed wyborami.

kierowca
kierowca
4 lat temu

[quote name=”takie to proste i co”][quote name=”takie to proste i co”]TYLKO nieuchronność kary
spowoduje respektowanie prawa!!!
ps jest parking na płycie Rynku,chyba najdroższy w okolicy.
I bez oplat[/quote]
Stan na dzisiaj 11.07.2018,godz. 16.28
minus 7 głosów
Twardy zespół minusujących,czyżby użytkownicy darmowego parkingu w samym cetrum?[/quote]

nie….to kochający wolność przeciwnicy bicia pałką po głowie (mandat) 😆 …surowa kara nie spowoduje respektowania prawa – tak myśleli było za komuny… dziś w demokracji surowa kara spowoduje że burmistrz będzie miał mniej głosów w wyborach bo ukarani mandatem kierowcy nie zagłosują na kogoś kto opłaca pensje z budżetu tym co go ukarali 😀

takie to proste i co
takie to proste i co
4 lat temu

[quote name=”takie to proste i co”]TYLKO nieuchronność kary
spowoduje respektowanie prawa!!!
ps jest parking na płycie Rynku,chyba najdroższy w okolicy.
I bez oplat[/quote]
Stan na dzisiaj 11.07.2018,godz. 16.28
minus 7 głosów
Twardy zespół minusujących,czyżby użytkownicy darmowego parkingu w samym cetrum?

kierowca
kierowca
4 lat temu

[quote name=”obserwator kierowcy”][quote name=”kierowca”]straż miejska w Sławkowie przejadała 400 tysięcy zł rocznie !!! w 10 lat to 4 miliony zł !!!
Kupa szmalu ! Ciekawe ile kasy przejadają w Olkuszu? ile byzato byłomiejsc parkingowych?
niedługo zlikwidują targowisko więc istnienie straży jest bez sensu…nawet babuszek na targu nie już będą gonić więc strażoki tracą sens bytu !
Trzeba zlikwidować straż miejską w Olkuszu !!!

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/walka-slawkowa-ze-smogiem-likwidacja-strazy-miejskiej,825986.html%5B/quote%5D
Skąd w tobie tyle zajadłości. Typowy przedstawiciel „prawdziwych polaków”[/quote]

a co? prawda w oczka koli? 😀 To nie zajadłość…rozmawiam merytorycznie…podałem konkretne argumenty za likwidacją straży miejskiej (koszty setki tysięcy złotych i planowana likwidacja targowiska)…rozumiem że Ty nie masz żadnych argumentów tylko zarzucasz puste hasełka ? a ty kim jesteś? strażnikiem miejskim? 😆

Nat.
Nat.
4 lat temu

Echhh, niepotrzebny artykuł w zasadzie. Można poruszyć temat braku parkingow, nie ma potrzeby obwiniać kierowców o brak miejsca na pozostawienie auta w mieście. Proponuję zdjąć znak zakazu 😆 8) Przykład z mojego rodzinnego miasta (zanim zamieszałam tu)? Policjanci sami przyznali, że przemykają oko na złe parkowanie, sprzeczki kierowców „kto kogo zostawił”, bo rozumieli, że brakuje miejsc i ludzie mają problem. Ale po podobnych dyskusjach i naciskach Policja zaczęła ostro egzekwowac przestrzegania zakazów parkowania. W całym mieście. Efekt? Ciężko było postawić auto nawet pod blokiem bez mandatu, a kilka nieuczęszczanych przez nikogo fragmentów dróg czy zatoczek stało pustych (dawniej tam ludzie „nielegalnie” parkowali). Inne są poglądy osób mieszkających w mieście, a inne przyjezdnych „na targowisko”. Ograniczenia postojow powinny uważam być tylko tam, gdzie rażąco zakłócają ruch… Olkusz naprawdę na wiele pozwala. I dobrze.

kierowca
kierowca
4 lat temu

Zlikwidować straż miejską i za zaoszczędzoną kasę wybudować parkingi 😆

obserwator kierowcy
obserwator kierowcy
4 lat temu

[quote name=”kierowca”]straż miejska w Sławkowie przejadała 400 tysięcy zł rocznie !!! w 10 lat to 4 miliony zł !!!
Kupa szmalu ! Ciekawe ile kasy przejadają w Olkuszu? ile byzato byłomiejsc parkingowych?
niedługo zlikwidują targowisko więc istnienie straży jest bez sensu…nawet babuszek na targu nie już będą gonić więc strażoki tracą sens bytu !
Trzeba zlikwidować straż miejską w Olkuszu !!!

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/walka-slawkowa-ze-smogiem-likwidacja-strazy-miejskiej,825986.html%5B/quote%5D
Skąd w tobie tyle zajadłości. Typowy przedstawiciel „prawdziwych polaków”

ted
ted
4 lat temu

To samo na ulicy Dworskiej, na zakręcie pod górkę często poustawiane samochody a policja ślepa.

takie to proste i co
takie to proste i co
4 lat temu

TYLKO nieuchronność kary
spowoduje respektowanie prawa!!!
ps jest parking na płycie Rynku,chyba najdroższy w okolicy.
I bez oplat

theon
theon
4 lat temu

[quote name=”obwatel”]wyrzucić targi z centrum miasta i po problemie[/quote]
Wyrzucić urzędy z centrum miasta – będzie jeszcze luźniej 🙂

obwatel
obwatel
4 lat temu

wyrzucić targi z centrum miasta i po problemie

kierowca
kierowca
4 lat temu

straż miejska w Sławkowie przejadała 400 tysięcy zł rocznie !!! w 10 lat to 4 miliony zł !!!
Kupa szmalu ! Ciekawe ile kasy przejadają w Olkuszu? ile byzato byłomiejsc parkingowych?
niedługo zlikwidują targowisko więc istnienie straży jest bez sensu…nawet babuszek na targu nie już będą gonić więc strażoki tracą sens bytu !
Trzeba zlikwidować straż miejską w Olkuszu !!!

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/walka-slawkowa-ze-smogiem-likwidacja-strazy-miejskiej,825986.html

wanker
wanker
4 lat temu

mentalność ORMO -wca w społeczeństwie tkwi od wielu lat bez zmian , czy parkujące auta na Sławkowskiej w jakikolwiek sposób utrudniają przejazd pojazdów w obu kierunkach ? z reguły każdy łamie przepisy ,starając się ominąć durne ograniczenia których mamy w tym kraju aż nadmiar . Ignorancja dotycząca prawa drogowego nie tylko w sferze parkowania a w szczególności ograniczeń prędkości jest wyłącznie spowodowana bezmyślnością stosowania tych ograniczeń , życie i tak praktycznie dostosowuje je do rzeczywistości .

ppp
ppp
4 lat temu

Przyjedź do Wolbromia w dni targowe to dopiero wtedy zobaczysz co to znaczy zakorkowane miasto :/ :/ :/

kierowca
kierowca
4 lat temu

[quote name=”giena”]STREFA PŁATNEGO PARKOWANIA I PO PROBLEMIE[/quote]

strefa wyciągania kasy od kierowców…pewnie chodzisz pieszo i samochodu nigdy nie miałeś ?

giena
giena
4 lat temu

STREFA PŁATNEGO PARKOWANIA I PO PROBLEMIE

Maciej
Maciej
4 lat temu

Strada płatnego parkowania w centrum, i sprawa rozwiązana.

kierowca
kierowca
4 lat temu

Polska to dziwny kraj…zamiast leczyć przyczynę (brak parkingów) leczy się skutek czyli złe parkowanie(mandaty). Komunistyczna mentalność – pałką po głowie (mandat). Kierowcy nie mają gdzie parkować więc pakują przy ulicy Sławkowskiej. Konfidenci donoszą na nich do straży a straż wypisuje mandaty. Oto polskie piekiełko…każdy ponad każdym !!! 😆 😀
W ten sposób Polska nigdy nie będzie krajem tolerancyjny i przyjaznym dla ludzi …na zachodzie ludzie żyją bez stresu bo mają lepsze warunki do życia (np.parkingi). Zamiast karać tych biednych kierowców którzy nie mają gdzie parkować należy ZLIKWIDOWAĆ straż miejską a zaoszczędzone środki wybudować parkingi.
Kierowcy będą mieli gdzie parkować i nie będą parkowali na zakazie. Po co utrzymywać staż miejską? co oni robią? wypisują głównie mandaty…jaki jest sens istnienia tej formacji? żaden ! Chrzanów i inne miasta już dawno zlikwidowały tą śmieszną pasożytniczą instytucję która niczego nie produkuje tylko mnoży koszty budżetu miasta i gnębi mandatami ludzi którzy chcą normalnie żyć 😆 😀

KOLA
KOLA
4 lat temu

NIECH SYPIA MANDATAMI!!!
A TAK W OGÓLE TO POWINNI WYCIĄĆ ZYWOPLOT OD STRONY JAK SIĘ WYJEŻDŻA Z LIDLA BO NIC NIE WIDAĆ JAK SIĘ WYJEŻDŻA!!!

ojojoj
ojojoj
4 lat temu

Trzeba zrobić zakaz wjazdu/ ruchu do Olkusza to automatycznie rozwiąże się problem z parkowaniem. Zakaz wjazdu/ ruchu jest raczej przestrzegany.