Wiola Myszor z Bolesławem Plutą

Podczas kwietniowej sesji Rady Miejskiej w Wolbromiu burmistrz Adam Zielnik wręczył nagrodę finansową za osiągnięte wyniki sportowe reprezentantce kadry narodowej w łucznictwie Wiolecie Myszor. Wyróżniona zawodniczka LKS Łucznik Żywiec i reprezentantka Polski w łuczniczej kadrze narodowej zawsze podkreśla, że karierę sportową zaczynała w wolbromskim UKS Diana, a łuczniczego bakcyla zaszczepił w niej trener Bolesław Pluta.

– Chociaż od wielu lat trenuję w Żywcu, to zawsze mój rodzinny Wolbrom, w którym stawiałam pierwsze kroki w łucznictwie jest bliski memu sercu. Do Żywca trafiłam za namową mojego nauczyciela i pierwszego trenera pana Bolesława Pluty, który zachęcił mnie, aby po skończeniu podstawówki złożyć podanie o przyjęcie mnie do tamtejszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Tam miałam świetne warunki do nauki i sportowego rozwoju. Przyznana już drugi raz nagroda za osiągnięcia sportowe sprawiła mi wiele radości i satysfakcji. To miło, że krajanie doceniają moją pracę – cieszy się łuczniczka. – Wolbromskie sportowe korzenie są dla mnie bardzo ważne i wszędzie gdzie jestem, zawsze to podkreślam.

wiola i burmistrz

Zawodniczka międzynarodowej klasy mistrzowskiej Wioleta Myszor została powołana do grona łuczniczej kardy olimpijskiej, która pojedzie w przyszłym roku do Rio de Janeiro, a obecnie przygotowuje się do czerwcowych Europejskich Mistrzostw Olimpijskich w Baku. Do jej największych osiągnięć sportowych w okresie ostatnich dwóch lat należą indywidualne wicemistrzostwo Polski w 2014 r. na torze otwartym i w hali, drużynowe mistrzostwo Europy w 2013 r., IX miejsce drużynowo na mistrzostwach świata w Turcji w 2013 r. i drużynowe mistrzostwo Europy w Armenii w 2013 r.

Satysfakcji z osiągnięć swojej wychowanki nie kryje trener Bolesław Pluta, który już od 40 lat szkoli kolejne pokolenia młodych łuczników. Wioleta Myszor jest zawodniczką, która wśród nich doszła do najwyższego szczebla sportowej kariery, ale przez cztery dziesięciolecia „spod ręki” trenera UKS Diana wyszło wielu utalentowanych łuczników.

 

, a obecnie przygotowuje się do czerwcowych Europejskich Mistrzostw Olimpijskich w Baku Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE
0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Robin Hood
Robin Hood
8 lat temu

Gratulacje Pani Wioletto i Panie Bolesławie !!!