logo Paczka

SZLACHETNA PACZKA to znany już chyba wszystkim Polakom projekt Stowarzyszenia WIOSNA, który w wyjątkowy sposób ma inspirować ludzi do zmiany postaw społecznych. Ideą SZLACHETNEJ PACZKI jest dotarcie do prawdziwej ludzkiej biedy. Kontakt potrzebującego z wolontariuszem i otrzymana pomoc materialna mają się stać impulsem do zmiany na lepsze. Angażując wolontariuszy PACZKA wpływa również na sposób postrzegania innych ludzi przez wielu z nich.  Po roku przerwy SZLACHETNA PACZKA znów działa w Wolbromiu.

Najważniejsze to znaleźć w terenie lidera, który zbuduje lokalną drużynę SZLACHETNEJ PACZKI. Dzieje się to już w maju. W ubiegłym roku, mimo usilnych działań, w Wolbromiu nie udało się znaleźć osoby, która podjęłaby się wymagającej i, co tu dużo ukrywać, momentami mocno niewdzięcznej roli lidera charytatywnych działań. W tym roku się udało. Tegoroczny lider wolbromskiej edycji SZLACHETNEJ PACZKI wywodzi się ze społeczności szkolnej Zespołu Szkół Pod Lasem. Znalazło się też grono 16 wolontariuszy, którzy po przejściu niezbędnych szkoleń poznali szczegółowo zasady działania akcji. Gorąca praca wolbromskiej DRUŻYNY ruszyła „z kopyta” na  przełomie września i października. Rozpoczęło się żmudne filtrowanie lokalnego środowiska w poszukiwaniu potrzebujących rodzin, które spełniają wymogi stawiane wobec przyszłych obdarowanych. Wolontariusze odwiedzili i przeprowadzili wywiady środowiskowe z 72 potrzebującymi, z których do tegorocznej „PACZKOWEJ”  pomocy zakwalifikowano 23 rodziny z terenu gminy Wolbrom. W listopadzie wybrane rodziny, które będą objęte pomocą, trafiły do internetowej bazy, z której chętni do udzielania pomocy mogą wybrać tych, których obdarują. I tu wydarzyło się coś niezwykłego! Kiedy otwarto internetowy portal z bazą rodzin, które można wybrać do udzielenia im pomocy, już po dwóch dniach wszyscy potrzebujący z Wolbromia i okolic mieli opiekunów. Oczywiście nie był to przypadek, ale ta „magia” niech pozostanie owiana tajemnicą.

12 i 13 grudnia darczyńcy dostarczą paczki do wybranych przez siebie magazynów – ten wolbromski będzie oczywiście w Zespole Szkół Pod Lasem . Następnie, dzięki wolontariuszom, trafiają do potrzebujących rodzin. To najważniejszy moment w całym projekcie. 

Wszystkich zainteresowanych informujemy, że chociaż wszystkie wytypowane przez wolbromskich wolontariuszy rodziny i osoby mają już swoich darczyńców, to wciąż można obdarować kogoś z okolicy. Drużyny SZLACHETNEJ PACZKI powstały także w innych miejscowościach, a potrzebujących wciąż można znaleźć w bazie danych.

Na jakiej zasadzie działa SZLACHETNA PACZKA? Wszelkie informacje można znaleźć na ich stronie internetowej www.szlachetnapaczka.pl

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze