kronika policyjna

Wolbrom. Kradzież z włamaniem do pojazdu
6 maja nieznany do chwili obecnej sprawca w Wolbromiu na ulicy Łukasińskiego dokonał włamania do pojazdu marki daewoo, z którego skradł radio cd, usb, ładowarkę oraz paliwo ze zbiornika. Wartość strat w ustaleniu. Policjanci z Komisariatu w Wolbromiu prowadzą dochodzenie w tej sprawie.

Bukowno. Kradzież portfela
6 maja w komisariacie w Bukownie przyjęto zawiadomienie o kradzieży telefonu komórkowego. Złodziej wykorzystując nieuwagę kobiety jadącej autobusem miejskim na trasie Bukowno-Olkusz skradł z wnętrza jej torebki telefon SonyXperia. Mieszkanka Podlipia oszacowała wstępnie straty na kwotę 350 złotych.

Olkusz. Kradzież z terenu szpitala
6 maja z terenu Nowego Szpitala w Olkuszu nieznany do chwili obecnej sprawca skradł gaśnicę przeciwpożarową oraz trzy sztuki węży hydrantowych. Straty jakie poniósł szpital to około 1270 złotych. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Bukowno. Nietrzeźwa matka sprawowała opiekę nad 6-letnią córką
Policjanci z komisariatu w Bukownie interweniowali wobec 31-letniej mieszkanki tej miejscowości, która w stanie nietrzeźwości sprawowała opiekę nad 6-letnią córką. Gdy mundurowi przyjechali na miejsce okazało się, że kobieta ma 1,64 promila alkoholu w organizmie. Policjanci ustalają czy zachowanie kobiety mogło narazić dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo uszczerbku na zdrowiu. Zebranie w tej sprawie materiały zostaną przekazane do sądu opiekuńczego.

Krzywopłoty. Kradzież pojazdu
W sobotę w nocy z 6/7 maja br., na ulicy Porucznika Stanisława Paderewskiego w Krzywopłotach skradziono samochód osobowy marki BMW X1. Pojazd zaparkowany był przed posesją. Mieszkanka miejscowości Dłużec wyceniła straty na około 70000 złotych. Policjanci z komisariatu w Kluczach prowadzą dochodzenie w tej sprawie. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Wypadek drogowy w Suchej
8 maja około godziny 13.40 na łuku Drogi Wojewódzkiej numer 794 w miejscowości Sucha doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący samochodem renault laguna mieszkaniec Pudzikowa najprawdopodobniej nie zachował należytej ostrożności oraz nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze doprowadzając do czołowego zderzenia z jadącym w kierunku Krakowa samochodem renault master, kierowanym przez mieszkańca Gołaczew. W wyniku zderzenia obrażeń ciała doznali obaj kierowcy i ich pasażerowie. Kierowcy zostali przewiezieni do szpitala w Miechowie. Pasażerka Renault Master została przetransportowana śmigłowcem do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, natomiast pozostali pasażerowie do Nowego Szpitala w Olkuszu. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Policja wyjaśnia wszystkie okoliczności tego wypadku drogowego.

Olkusz. Kradzież pojazdu
We wtorek 10 maja w godzinach nocnych z parkingu przy ulicy Skalskiej w Olkuszu skradziono samochód osobowy marki Audi A3. Właściciel pojazdu, mieszkaniec Olkusza straty wycenił na 25000 złotych. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą policjanci z komendy.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze