outw bal 2016 fot1

Ponad 150. studentów Olkuskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku bawiło się w sobotę 23 stycznia na dorocznym uczelnianym balu karnawałowym. Trwającą blisko 8 godzin imprezę rozpoczął tradycyjny polonez, a wśród atrakcji tej nocy najwięcej emocji wzbudził turniej tańca. Organizatorzy z roku na rok nabierają doświadczenia w przygotowywaniu rozrywek dla studentów i stąd zapewne był to zdaniem uczestników najlepszy ze wszystkich dotychczasowych balów OUTW. Chodzony jest tańcem, który podkreśla, jak choćby w przypadku studniówek, uroczysty, szczególny charakter imprezy. W pierwszych parach poloneza otwierającego tegoroczny bal karnawałowy OUTW zatańczyli przedstawiciele Rady Studentów Małgorzata Winiarczyk i Stanisław Serafin oraz opiekująca się uczelnią z ramienia olkuskiego MOK Zdzisława Gardeła i laureat Olkuskiej Nagrody Artystycznej Zenon Krukowiecki.

Kolejną atrakcją owacyjnie przyjętą przez bawiących się tej nocy studentów – seniorów był konkurs tańca. Mistrzami parkietu tym razem okazali się Jadwiga i Jan Nowakowie. Najlepsze pary nagrodzone zostały szampanem i czekoladami, a rywalizację zwieńczył pokaz tańców wybranych przez laureatów konkursu.

outw bal 2016 fot2

Po walcu, tangu i disco w ich wykonaniu, do zabawy w rytmie popularnych przebojów włączyli się pozostali uczestnicy. Na balu tym nie brakowało też wspólnych śpiewów, a że atmosfera była wyśmienita, toteż impreza zakończyła się sporo po godzinie pierwszej w nocy.

Organizatorami balu karnawałowego była Rada Studentów Olkuskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu, który zapewnił oprawę muzyczną imprezy. Zabawa sfinansowana została ze składek uczestników.

MOK Olkusz
Zdjęcia: Zbigniew Karcz OUTW

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o