waszeinterwencje

Ul. Górnicza została niedawno gruntownie wyremontowana. Czy prace można uznać za zakończone? Zdaniem niektórych mieszkańców zapomniano o istotnej  dla pieszych kwestii.

– Jest nowy asfalt, ulica jest od kilku miesięcy przejezdna, ale nadal nie ma oznakowanych na jezdni przejść dla pieszych. Przecież tędy chodzą dzieci do szkoły! Dlaczego od razu po zakończeniu remontu nie namalowano pasów? – takimi uwagami podzieliły się z naszą redakcją mieszkanki ul. Górniczej.

Pasy przydałyby się nie tylko pieszym, ale i kierowcom. – Na ulicy są ustawione znaki pionowe, jednak dla kierowców zdają się być niewidoczne. Często się zdarza, że pod znakami informującymi o przejściach parkują swoje samochody. Gdy spaceruję z dzieckiem w wózku, ciężko jest przecisnąć się między autami i przejść na drugą stronę ulicy w wyznaczonym do tego miejscu. Może typowa „zebra” chociaż częściowo rozwiąże ten problem? – zastanawia się olkuszanin. 

W olkuskim magistracie dowiedzieliśmy się, że pasy będą dokładnie w tych miejscach, co przed modernizacją. Kiedy? Wszystko zależy od pogody. – Oznakowanie poziome ul. Górniczej zostanie wykonane przez firmę, która na zlecenie PWiK w Olkuszu budowała kanalizację sanitarną, przebudowywała wodociąg i wykonywała odtworzenie nawierzchni drogowej po pracach wodnokanalizacyjnych. Gmina Olkusz przekazała wykonawcy kopię stałej organizacji ruchu celem odtworzenia oznakowania poziomego zgodnego z istniejącym oznakowaniem sprzed rozpoczęcia prac wodnokanalizacyjnych. Termin wykonania oznakowania poziomego uzależniony jest od warunków atmosferycznych – informuje rzecznik Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu Michał Latos.

Czy pasy rozwiążą problem z parkowaniem na przejściach? Czekamy na Wasze opinie na www.przeglad.olkuski.pl!

gornicza pasy1

gornicza pasy

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Z Młodych
Z Młodych
10 lat temu

Kmita wspólnie z Drapaczem powinni sami to zrobić, przecież blisko mieszkają, ale jakoś nie słyszałem żeby o to walczyli…pewnie tylko przed wyborami będą stroszyć piórka.

Stary ministrant
Stary ministrant
10 lat temu

[quote name=”KRAŚ.”][quote name=”bożena”]ciekawe kiedy namalują pasy od ul Krasińskiego do ul Krucza Góra tam ciężko jest przejść ![/quote]

Przecież Piaśnik obiecał, że pasy namaluje i słowa nie dotrzymał. Już chyba to było ze 2 lata temu. Romek co ty w tej radzie robisz jak ty takiej błachostki nie umiesz zorganizować ?.[/quote]

Łukasz młody jesteś to zamiast kogoś obgadywać sam byś się chwycił, przynajmniej mógłbyś się czymś pochwalić przed wyborami.

KRAŚ.
KRAŚ.
10 lat temu

[quote name=”bożena”]ciekawe kiedy namalują pasy od ul Krasińskiego do ul Krucza Góra tam ciężko jest przejść ![/quote]

Przecież Piaśnik obiecał, że pasy namaluje i słowa nie dotrzymał. Już chyba to było ze 2 lata temu. Romek co ty w tej radzie robisz jak ty takiej błachostki nie umiesz zorganizować ?.

bożena
bożena
10 lat temu

ciekawe kiedy namalują pasy od ul Krasińskiego do ul Krucza Góra tam ciężko jest przejść !

Pytająca
Pytająca
10 lat temu

Młody za bardzo prorokujesz. pozbieraj oczka z Chrzanowskiej bo znowu odleciały i połóż na Górniczej, a kocie to one będą jak koty ze schroniska siądą przy drodze

Młody
Młody
10 lat temu

Ładna pogoda już była, podejrzewam więc że w grudniu kocie oczka tam zamontują …